24.05.2019 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 24.05.2019, sygn. 0114-KDIP2-1.4010.153.2019.1.JC, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP2-1.4010.153.2019.1.JC

Czy na Wnioskodawcy ciąży obowiązek opłacania podatku dochodowego, o którym mowa w art. 24b ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, od przychodów z przedmiotowego środka trwałego, tj. Stadionu?

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r., poz. 900) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 11 kwietnia 2019 r. (data wpływu 16 kwietnia 2019 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia, czy na Wnioskodawcy ciąży obowiązek opłacania podatku dochodowego, o którym mowa w art. 24b ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, od przychodów ze środka trwałego, tj. Stadionu jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 16 kwietnia 2019 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia, czy na Wnioskodawcy ciąży obowiązek opłacania podatku dochodowego, o którym mowa w art. 24b ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, od przychodów ze środka trwałego, tj. Stadionu.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Spółka Wnioskodawca jest właścicielem Stadionu (dalej: Stadion lub Obiekt). Przedmiotowy Obiekt posadowiony jest na gruncie, którego właścicielem także jest Wnioskodawca. Obiekt został zaprojektowany zgodnie z kwalifikacją UEFA, dla potrzeb piłkarskich rozgrywek międzynarodowych, jak i piłkarskich rozgrywek krajowych. Pełni także rolę zaplecza treningowego, przede wszystkim dla zawodników ligowych.

Stadion pozwala na organizację różnego rodzaju wydarzeń o charakterze, przede wszystkim, sportowym.

Ponadto w Obiekcie możliwe jest organizowanie wydarzeń o charakterze kulturalno-rozrywkowym czy biznesowym. Stadion pełni rolę obiektu wielofunkcyjnego i wykorzystywany jest w głównej mierze w celu organizacji meczy piłki nożnej i innych imprez sportowych, a oprócz tego, w mniejszym zakresie, wystaw, targów, konferencji, koncertów itp. W części zadaszonej stadion może pełnić zarówno funkcje pomocnicze dla widowiska odbywającego się na płycie głównej (np. szatnie, miejsca dla widzów, poczekalnie, parkingi, toalety, pokoje dla sędziów) oraz funkcje samodzielne (np. restauracje, bufety, magazyny, sklepy, biura, sale konferencyjne, centrum sportowo-rekreacyjne).

Obiekt jest zwartą bryłą mieszczącą pełnowymiarowe, niezadaszone boisko, widownię, funkcje pomocnicze oraz pełny program funkcjonalny wymagany dla przeprowadzenia meczu. Dach Stadionu, mający formę lekkiego zadaszenia membranowego, umiejscowiony jest wyłącznie nad trybunami Obiektu i nie spełnia klasycznej roli dachu bowiem nie chroni całkowicie przed warunkami atmosferycznymi, a pełni jedynie funkcje związane z zapewnieniem częściowej ochrony widzom oraz rozprowadzeniem infrastruktury technicznej obsługującej widownię. Pod widownią Obiektu znajduje się od trzech do siedmiu poziomów powierzchni mieszczących wszystkie funkcje pomocnicze i obsługujące Stadion. Poziomy przeznaczone dla ruchu widzów wyposażone są w zespoły sanitarne, gastronomiczne i inne niezbędne funkcje obsługujące wydarzenia z udziałem publiczności (np. punkty medyczne, handlowe).

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne