02.04.2019 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 02.04.2019, sygn. 0113-KDIPT1-3.4012.58.2019.2.JM, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT1-3.4012.58.2019.2.JM

Ewidencjonowanie sprzedaży przy zastosowaniu kasy rejestrującej.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2018 r., poz. 800, z późn. zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 3 lutego 2019 r. (data wpływu 4 lutego 2019 r.), uzupełnionym pismem z dnia 14 marca 2019 r. (data wpływu) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku obowiązku ewidencjonowania sprzedaży przy zastosowaniu kasy rejestrującej jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 4 lutego 2019 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku obowiązku ewidencjonowania sprzedaży przy zastosowaniu kasy rejestrującej.

Ww. wniosek został uzupełniony pismem z dnia 14 marca 2019 r. (data wpływu) o wskazanie rodzaju sprawy, przepisów prawa podatkowego będących przedmiotem interpretacji indywidualnej oraz doprecyzowanie opisu sprawy.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe (ostatecznie przedstawione w uzupełnieniu wniosku).

Wnioskodawca prosi o potwierdzenie informacji, że przy prowadzeniu działalności na zasadach działalność nierejestrowa zgodnie z Ustawą z dnia 6 marca 2018 r. Prawo przedsiębiorców nie jest wymagane posiadanie kasy fiskalnej.

Działalność ma być prowadzona w zakresie usług mechanika samochodowego.

W uzupełnieniem wniosku, Wnioskodawca wskazał:

Wnioskodawca prosi o potwierdzenie informacji, że przy prowadzeniu działalności na zasadach działalność nierejestrowa (zgodnie z Ustawa z dnia 6 marca 2018 r. Prawo przedsiębiorców) nie jest wymagane posiadanie kasy fiskalnej.

Działalność ma być prowadzona sporadycznie do progu dozwolonego przychodu w zakresie usług mechanika samochodowego jako czynności nie będące źródłem utrzymania. Wnioskodawca jest emerytem. Wnioskodawca planuje świadczyć usługi na rzecz osób fizycznych w zakresie napraw pojazdów silnikowych, bez napraw opon, ich zakładania, bieżnikowania i regenerowania.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne