19.12.2018 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 19.12.2018, sygn. 0115-KDIT3.4011.468.2018.2.PSZ, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT3.4011.468.2018.2.PSZ

Czy takie udostępnienie możliwości noclegu nie spowoduje utraty prawa do opodatkowania na zasadach zryczałtowanego podatku dochodowego?

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2018 r., poz. 800, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 11 października 2018 r. (data wpływu 17 października 2018 r.) uzupełnionym pismem z dnia 4 grudnia 2018 r. (data wpływu 10 grudnia 2018 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej zryczałtowanego podatku dochodowego od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne w zakresie możliwości opodatkowania przychodów z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 17 października 2018 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej zryczałtowanego podatku dochodowego od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne w zakresie możliwości opodatkowania przychodów z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych.

Wniosek uzupełniono pismem z dnia 4 grudnia 2018 r. (data wpływu 10 grudnia 2018 r.).

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Prowadzi Pan działalność, która polega na współpracy ze Zleceniobiorcą w ramach umowy o świadczenie usług w zakresie opracowania oraz przygotowania programów konferencji, warsztatów, szkoleń, debat, forów itp.

Współpracuje Pan z jednym Zleceniobiorcą - S.A. na podstawie Umowy o świadczenie usług z dnia 2 stycznia 2018 roku. Do Pana obowiązków należy wymyślenie całego wydarzenia i skoordynowanie projektu. Sam nie szkoli Pan uczestników szkolenia. Nie jest Pan ekspertem w danych dziedzinach i nie zajmuje się samym przygotowaniem szkolenia od strony technicznej. Po otrzymaniu od Dyrektora ogólnego tematu (branża, jakieś konkretne zagadnienie z danej branży) zaczyna Pan research - badanie rynku pod względem potencjału szkoleniowego w danej branży/temacie (telefoniczny kontakt ze specjalistami w danej branży w celu pozyskania wiedzy na temat potrzeb rynku). Tworzy Pan prospekt (konspekt) planowanego wydarzenia na podstawie pozyskanych informacji z researchu wymyśla Pan temat prelekcji i rozkład godzinowy wydarzenia. Wyszukuje Pan i zaprasza ekspertów/prelegentów do prowadzenia prelekcji w wymyślonych przez siebie tematach. Pisze Pan teksty do broszury promującej wydarzenia, która tworzona jest przez grafika. Przygotowuje Pan grupę handlowców S.A. - pracowników działu szkoleń do sprzedaży finalnego produktu (szkolenia, warsztaty etc.) - omawianie idei szkolenia, znaczenie najważniejszych z punktów sprzedaży elementów. Do Pana zadań należy realizacja samego szkolenia w tym: przywitanie uczestników i pełnienie roli konferansjera na danym wydarzeniu oraz wręczanie certyfikatów uczestnictwa. Nie zajmuje się Pan natomiast w tej kwestii żadnymi zagadnieniami logistyczno-technicznymi (rezerwowanie sali, hoteli, zamawianie cateringu etc.). Dba Pan o to, żeby w warsztatach pojawiły się ciekawe tematy i przedstawiali je interesujący prelegenci.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne