Interpretacja indywidualna z dnia 12.12.2018, sygn. 0112-KDIL2-3.4012.569.2018.1.IP, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-3.4012.569.2018.1.IP
Prawo do odliczenia VAT naliczonego w związku z realizowanym zadaniem.
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2018 r., poz. 800, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 15 października 2018 r. (data wpływu 23 października 2018 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia VAT naliczonego w związku z realizowanym zadaniem jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 23 października 2018 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia VAT naliczonego w związku z realizowanym zadaniem.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
Stowarzyszenie planuje przystąpić do realizacji zadania. Będzie ono realizowane pod warunkiem uzyskania finasowania w ramach projektu grantowego ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. W ramach projektu zostanie zaangażowany do realizacji animator-edukator, który będzie organizował zajęcia dla grupy od 15 do 40 osób zróżnicowanej wiekowo odbywającej zajęcia, jednocześnie dzieci, młodzież, dorośli, w tym seniorzy. Zakłada się udział w projekcie 5 osób z grupy defaworyzowanej 50+. W ramach wspólnej aktywności spędzania wolnego czasu uczestnicy w sposób atrakcyjny, innowacyjny będą poznawać kulturę i tradycje obszaru gminy, z wykorzystaniem również technik artystycznych, a przede wszystkim uczyć się rozmawiania, budowania wzajemnych relacji opartych na poszanowaniu osoby młodszej i starszej, skutecznego argumentowania, mądrego rozwiązywania konfliktów, planowania pracy i podziału ról w wyznaczonych zadaniach. Zajęcia będą się odbywać 5 dni w tygodniu we wrześniu i w październiku przez 8 h dziennie br. łącznie 320 godzin. Efektem pracy uczestników będzie stworzenie przepiśnika rodzinnego z rodzinnymi tradycjami, które były lub są kultywowane w gminie. Zajęcia będą się odbywać w udostępnionym przez gminę pomieszczeniu, w plenerze. W ramach realizacji zadania planuje się zakup materiałów koniecznych do wykorzystania na zajęciach/warsztatach. Plan warsztatów obejmuje swoim zakresem warsztaty realizowane o tematyce kultury i tradycji mieszkańców gminy. Na warsztatach zostaną poruszone kwestie kultury i tradycji dziś i w przeszłości. Na zajęciach poruszana będzie tematyka kultury i tradycji w różnych aspektach: ubioru, żywności, muzyki, tańca, obrzędów, obyczajów, rzemiosła i innych.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty