27.11.2018 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 27.11.2018, sygn. 0112-KDIL1-3.4012.621.2018.1.KB, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL1-3.4012.621.2018.1.KB

Zwolnienie od podatku świadczonych usług dietetycznych.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2018 r., poz. 800, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 25 września 2018 r. (data wpływu 3 października 2018 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku świadczonych usług dietetycznych jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 3 października 2018 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku świadczonych usług dietetycznych.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

W przeciągu najbliższego miesiąca (ok. 30 dni) Wnioskodawca zamierza podjąć jednoosobową działalność gospodarczą sklasyfikowaną wg PKD 86.90.E jako pozostała działalność w zakresie opieki zdrowotnej, gdzie indziej niesklasyfikowana.

Wnioskodawca jest absolwentem Uniwersytetu Medycznego na kierunku dietetyka, którą ukończył otrzymując dyplom licencjata w 2014 r., co jest jednym z możliwych do spełnienia warunków uprawniających do wykonywania zawodu dietetyka. Ponadto Wnioskodawca ukończył studia podyplomowe w Wyższej Szkole () na kierunku psychodietetyka. Dnia 14 października 2018 r. Wnioskodawca kończy również roczny kurs dietetyka klinicznego.

Działalność gospodarczą Wnioskodawcy stanowić będzie gabinet dietetyczny, gdzie stacjonarnie zajmować się będzie usługami polegającymi na przeprowadzaniu konsultacji dietetycznych, a analizator składu ciała, na którym będzie pracować posiada certyfikat () oraz spełnia dyrektywy () w zakresie urządzeń medycznych.

Przedmiotem świadczonych przez Wnioskodawcę usług dietetycznych będą usługi takie jak: przeprowadzanie konsultacji, przeprowadzanie analizy składu ciała, wywiad żywieniowy, analiza dziennika żywieniowego, poradnictwo dietetyczne, przygotowanie indywidualnych planów żywieniowych, układanie jadłospisów, motywacja pacjentów i monitorowanie efektów dietoterapii.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne