14.11.2018 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 14.11.2018, sygn. 0112-KDIL1-3.4012.564.2018.2.KB, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL1-3.4012.564.2018.2.KB

Opodatkowanie na terytorium Polski dokonywanych dostawa towarów przy transakcji łańcuchowej.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2018 r., poz. 800, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 30 sierpnia 2018 r. (data wpływu 5 września 2018 r.) uzupełnionym pismem z dnia 22 października 2018 r. (data wpływu 29 października 2018 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania na terytorium Polski dokonywanych dostaw towarów jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 5 września 2018 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania na terytorium Polski dokonywanych dostaw towarów. Wniosek został uzupełniony pismem z dnia 22 października 2018 r. (data wpływu 29 października 2018 r.) o doprecyzowanie opisu sprawy.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny oraz zdarzenie przyszłe.

P (dalej: P lub Spółka lub Wnioskodawca) jest spółką z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Polsce, będącą polskim podatnikiem VAT zarejestrowanym także dla celów transakcji wewnątrzwspólnotowych. Wnioskodawca należy do Grupy N (dalej: Grupa), będącej jednym ze światowych liderów produkcji i dystrybucji szkła dla branży samochodowej. Działalność Spółki polega na produkcji i sprzedaży szyb samochodowych oraz oprzyrządowania do produkcji szyb samochodowych (dalej: Towary) między innymi dystrybutorowi z Grupy N (dalej: L lub Dystrybutor lub Spółka Brytyjska), który jest spółką z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Wielkiej Brytanii, działającą na podstawie brytyjskich przepisów prawa. Spółka Brytyjska nieposiadająca stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej jest natomiast zarejestrowana w Polsce jako czynny podatnik VAT, w tym również dla celów transakcji wewnątrzwspólnotowych (VAT-UE). Towary są przedmiotem sprzedaży do nabywców z państw członkowskich Unii Europejskiej (UE) m.in. z Francji, Portugalii, Niemiec, Belgii (dalej: Odbiorcy końcowi lub Kontrahenci), spółek z siedzibą w państwie członkowskim UE innym niż Polska, zarejestrowanych tamże jako czynni podatnicy VAT i do celów transakcji wewnątrzwspólnotowych.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne