29.10.2018 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 29.10.2018, sygn. 0112-KDIL3-3.4011.317.2018.1.AA, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL3-3.4011.317.2018.1.AA

Obowiązek prowadzenia ksiąg rachunkowych.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2018 r., poz. 800, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 5 września 2018 r. (data wpływu 11 września 218 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie obowiązku prowadzenia ksiąg rachunkowych jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 11 września 2018 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie obowiązku prowadzenia ksiąg rachunkowych.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Wnioskodawca prowadzi działalność gospodarczą od kwietnia 2016 r. Osiągane z tego źródła dochody są opodatkowane podatkiem liniowym. Zdarzenia gospodarcze są ewidencjonowane w Podatkowej Księdze Przychodów i Rozchodów. Firma jest czynnym podatnikiem podatku VAT. Przeważającym rodzajem działalności gospodarczej Wnioskodawcy są usługi sklasyfikowane w PKD pod kodem 85.59.B jako pozaszkolne formy edukacji, gdzie indziej niesklasyfikowane. Jednocześnie Wnioskodawca nie posiada statusu podmiotu oświatowego, czyli nie uzyskał wpisu do Rejestru Instytucji Oświatowych, jak również nie ma akredytacji dla ściśle określonego zakresu szkoleń.

Od początku działalności firma skoncentrowała się na wykonywaniu szkoleń komercyjnych, finansowanych ze środków zleceniodawców, a od 2017 r. realizuje szkolenia w ramach projektów unijnych finansowanych ze środków publicznych. Wnioskodawca uczestniczy w realizacji projektów unijnych jako Beneficjent-leader projektu na podstawie umów zawieranych z instytucją pośredniczącą o dofinansowanie danego projektu, realizowanego w ramach programów polityki spójności finansowanych w perspektywie finansowej 2014 do 2020 lub też jako partner projektu w oparciu o umowę partnerską zawieraną z leaderem konkretnego projektu. Wnioskodawca przy realizacji danego projektu nie wykonuje jako firma konkretnych szkoleń, lecz będąc Beneficjentem projektu podzleca wykonanie tych szkoleń podmiotom trzecim.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne