Interpretacja indywidualna z dnia 26.10.2018, sygn. 0113-KDIPT1-3.4012.581.2018.4.MK, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT1-3.4012.581.2018.4.MK
uznanie opisanych składników przenoszonych do nowo powstałej spółki za zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów ustawy o podatku od towarów i usług oraz braku powstania obowiązku podatkowego z tytułu wniesienie wkładu niepieniężnego do nowo powstałej spółki
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2018 r., poz. 800, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 10 lipca 2018 r. (data wpływu 20 lipca 2018 r.), uzupełnionym pismem z dnia 12 października 2018 r. (data wpływu 22 października 2018 r.) o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania opisanych składników przenoszonych do nowo powstałej spółki za zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów ustawy o podatku od towarów i usług oraz braku powstania obowiązku podatkowego z tytułu wniesienie wkładu niepieniężnego do nowo powstałej spółki jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 20 lipca 2018 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania opisanych składników przenoszonych do nowo powstałej spółki za zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów ustawy o podatku od towarów i usług oraz braku powstania obowiązku podatkowego z tytułu wniesienie wkładu niepieniężnego do nowo powstałej spółki oraz podatku dochodowego od osób fizycznych.
Wniosek został uzupełniony pismem z dnia 12 października 2018 r. w zakresie doprecyzowania opisu sprawy.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
Wnioskodawca jest podatnikiem o nieograniczonym obowiązku podatkowym na terytorium Polski. Wnioskodawca jest także zarejestrowany jako czynny podatnik podatku VAT. Wnioskodawca prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą pod firmą X (dalej jako Firma) z siedzibą w miejscowości G.. W ramach prowadzonej działalności Wnioskodawca zajmuje się przede wszystkim produkcją szerokiej gamy wyrobów kosmetycznych i toaletowych. Firma prowadzi także prace badawczo-rozwojowe oraz badania laboratoryjne związane z wytwarzanymi produktami kosmetycznymi. Zarówno produkcji kosmetyków jak i prowadzenia badań laboratoryjnych Firma dokonuje na zlecenie innych podmiotów gospodarczych. Oznacza to, że Firma nie zajmuje się produkcją kosmetyków pod własną marką ale wytwarza dany produkt kosmetyczny pod konkretne zamówienie kontrahenta. Dodatkowo prowadzona przez Wnioskodawcę Firma zajmuje się także działalnością polegającą na wynajmie nieruchomości znajdujących się w majątku Firmy oraz zarządzaniem tymi obiektami. Z uwagi na powyższe w ramach prowadzonej Firmy można wyodrębnić dwie niezależne obszary działalności tj. działalność związana z produkcją wyrobów kosmetycznych wraz z prowadzonymi badaniami laboratoryjnymi oraz działalność związaną z wynajmem nieruchomości własnych. Oba obszary prowadzonej działalności tworzą odrębne gałęzie mogące funkcjonować niezależnie.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty