Interpretacja indywidualna z dnia 19.10.2018, sygn. 0114-KDIP2-1.4010.340.2018.1.JC, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP2-1.4010.340.2018.1.JC
Czy w opisanym stanie faktycznym z tytułu wypłaty wynagrodzenia za Licencję na korzystanie z programu komputerowego przez Wnioskodawcę na rzecz spółki amerykańskiej, Wnioskodawca jest zobowiązany jako płatnik do: a. potrącenia podatku u źródła (withholding tax), o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 1 Ustawy o CIT, z uwzględnieniem postanowień art. 13 Umowy UPO, albo b. uzależnienia niepobrania podatku od udokumentowania miejsca siedziby podatnika dla celów podatkowych uzyskanym od podatnika certyfikatem rezydencji, oraz c. wykonania innych obowiązków płatnika podatku, o których mowa w art. 26 ust. 1, ust. 3, ust. 3a i ust. 3d Ustawy o CIT
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2018 r., poz. 800, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 8 sierpnia 2018 r. (data wpływu 20 sierpnia 2018 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie braku obowiązku poboru podatku u źródła z tytułu wypłaty wynagrodzenia za Licencję na korzystanie z programu komputerowego na rzecz spółki amerykańskiej oraz wykonania innych obowiązków płatnika w związku z tą wypłatą jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 20 sierpnia 2018 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie braku obowiązku poboru podatku u źródła z tytułu wypłaty wynagrodzenia za Licencję na korzystanie z programu komputerowego na rzecz spółki amerykańskiej oraz wykonania innych obowiązków płatnika w związku z tą wypłatą.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.
Wnioskodawca należy do grupy kapitałowej z siedzibą we Francji, przy czym większościowym wspólnikiem Wnioskodawcy jest X . Międzynarodowa Grupa działa w obszarze biznesu filmowego oraz reklamowego. Wnioskodawca prowadzi działalność gospodarczą na terenie Polski polegającą na produkcji nośników, tj. płyt CD, DVD, Blu-Ray (BD), wraz z wytłoczeniem (tzw. wyreplikowaniem) na nich treści (np.: filmu, gry, oprogramowania) należącej i dostarczonej przez klientów. Wyprodukowany towar gotowy następnie sprzedawany jest na rzecz klientów z jednoczesną wysyłką w miejsca wskazane w zamówieniach - co do zasady, jest to terytorium innego kraju UE, bądź kraju trzeciego.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty