Interpretacja indywidualna z dnia 24.10.2018, sygn. 0111-KDIB1-3.4010.430.2018.1.JKT, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-3.4010.430.2018.1.JKT
Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, że na moment rozpoznania przychodu w wysokości wartości wkładu do Spółki Lokacyjnej, Wnioskodawca będzie uprawniony do potrącenia (rozpoznania) kosztów uzyskania przychodów z tytułu wniesienia wkładu niepieniężnego do Spółki Lokacyjnej w wysokości odpowiadającej wartości nominalnej pożyczek wnoszonych tytułem wkładu
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2018 r., poz. 800 z późn. zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z 24 sierpnia 2018 r. (data wpływu 31 sierpnia 2018 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia, czy na moment rozpoznania przychodu w wysokości wartości nominalnej udziałów objętych w podwyższonym kapitale zakładowym spółki lokacyjnej, Spółka będzie uprawniona do potrącenia kosztów uzyskania przychodów z tytułu objęcia udziałów w podwyższonym kapitale spółki lokacyjnej w wysokości odpowiadającej wartości nominalnej pożyczki - jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 31 sierpnia 2018 r., wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia, czy na moment rozpoznania przychodu w wysokości wartości nominalnej udziałów objętych w podwyższonym kapitale zakładowym spółki lokacyjnej, Spółka będzie uprawniona do potrącenia kosztów uzyskania przychodów z tytułu objęcia udziałów w podwyższonym kapitale spółki lokacyjnej w wysokości odpowiadającej wartości nominalnej pożyczki.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.
Wnioskodawca (dalej również jako: Spółka) jest spółką z ograniczoną odpowiedzialnością prowadzącą działalność gospodarczą na terytorium Polski oraz posiadającą siedzibę i zarząd na terytorium Polski. Spółka podlega w Polsce nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu. Spółka posiada mniej niż 10% udziałów w innej spółce z ograniczoną odpowiedzialnością (dalej również jako: Spółka Lokacyjna) z siedzibą na terytorium Polski i również podlegającej nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu. Wnioskodawca posiada wierzytelność z tytułu dwóch umów pożyczek względem Spółki Lokacyjnej. Wierzytelności z tytułu pożyczek nie zostały nabyte od innych podmiotów, lecz powstały wskutek udzielenia pożyczek ze środków własnych Wnioskodawcy.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty