Interpretacja indywidualna z dnia 15.10.2018, sygn. 0115-KDIT1-3.4012.591.2018.1.APR, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT1-3.4012.591.2018.1.APR
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego z tytułu wydatków poniesionych na realizację projektu.
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2018 r., poz. 800 z późn. zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 4 września 2018 r. (data wpływu 7 września 2018 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku prawa do odliczenia podatku naliczonego z tytułu wydatków poniesionych na realizację projektu pn. . jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 7 września 2018 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku prawa do odliczenia podatku naliczonego z tytułu wydatków poniesionych na realizację projektu pn. ..
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
Stowarzyszenie planuje przystąpić do realizacji zadania pod nazwą ... Będzie ono realizowane pod warunkiem uzyskania finasowania w ramach projektu grantowego ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. W ramach projektu zostanie zaangażowany do realizacji animator-edukator, który będzie organizował zajęcia, warsztaty dla grupy od 15 do 40 osób zróżnicowanej wiekowo - odbywającej zajęcia jednocześnie dzieci, młodzieży, dorosłych, w tym seniorów. Rekrutacja będzie przeprowadzona na podstawie procedury rekrutacyjnej. Rekrutacja zostanie poprzedzona akcją informacyjną, uwzględniającą kanały tradycyjne (ogłoszenie na tablicy informacyjnej) i internetowej, w czasie której zostaną podane jej zasady. W trakcie rekrutacji pod uwagę będzie brana kolejność zgłoszeń. Zostanie utworzona również lista rezerwowa uczestników. Podstawowe kryteria rekrutacji: wiek, w tym przynależność do grupy defaworyzowanej oraz wykluczonych. Zakłada się udział w projekcie 5 osób z grupy defaworyzowanej 50+. W ramach wspólnej aktywności spędzania wolnego czasu uczestnicy w sposób ciekawy, innowacyjny będą poznawali tajniki przepisów naszych babć. Zajęcia będą szansą na zapoznanie się z potrawami, które gotowały nasze babcie, a obecnie ulegają one zapomnieniu. Celem tych spotkań będzie ocalenie od zapomnienia starych tradycji kulinarnych. Zajęcia będą się odbywały przez 5 dni w tygodniu po 8 godzin każdego dnia od listopada do grudnia 2018 r. W miesiącu listopadzie 20 dni po 8 godz., razem 160 godz. oraz w grudniu 20 dni po 8 godz., razem 160 godz. Łącznie 320 godz.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty