20.09.2018 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 20.09.2018, sygn. 0114-KDIP3-1.4011.348.2018.2.MG, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP3-1.4011.348.2018.2.MG

skutki podatkowe sprzedaży przetworzonych produktów zwierzęcych

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2018 r., poz. 800 z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 29 czerwca 2018 r. (data wpływu 4 lipca 2018 r.) uzupełnionego pismem z dnia 28 sierpnia 2018 (data wpływu 4 września 2018 r.) na wezwanie z dnia 14 sierpnia 2018 r. Nr 0114-KDIP3-1.4011.348.2018.1.MG o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych sprzedaży przetworzonych produktów zwierzęcych - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 4 lipca 2018 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych sprzedaży przetworzonych produktów zwierzęcych.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny oraz zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawczyni jest rolnikiem i prowadzi działalność w zakresie przetwórstwa mleka pozyskanego z własnej hodowli krów. Od dnia 4 lipca 2018 r. Wnioskodawczyni zamierza prowadzić działalność gospodarczą (zgłoszoną w CEIDG) w zakresie przetwórstwa mleka.

Wnioskodawczyni pozyskiwane w ramach działalności rolniczej mleko przerabia na masło, śmietanę i ser podpuszczkowy. Prace w trakcie przetwórstwa mleka Wnioskodawczyni wykonuje osobiście, bez korzystania z pomocy osób trzecich. Produkty w postaci masła, śmietany i sera podpuszczkowego będą sprzedawane do dalszej odsprzedaży w sklepach, restauracjach. Prowadzona będzie również sprzedaż detaliczna na bazarach, targowiskach i festynach.

Proces produkcji sera wygląda następująco: do mleka poddanego obróbce wstępnej dodawane są bakterie, odpowiednie dla danego typu sera, a następnie mleko mieszane jest z podpuszczką.

Następuje koagulacja kazeiny i jej przejście w żel, zwany skrzepem. Skrzep tnie się ostrzami w niewielkie kostki o określonych wymiarach, aby ułatwić wyciek serwatki. W skrzepie namnażają się bakterie wytwarzające kwas mlekowy. Masę miesza się i ogrzewa zgodnie z recepturą. Wzrost bakterii oraz obróbka mechaniczna i cieplna ziarna prowadzą do oddzielenia serwatki od ziarna serowego. Uzyskaną gęstwę serową umieszcza się w foremkach, które nadają serowi odpowiedni kształt. Następnie ser jest prasowany grawitacyjnie lub częściej z użyciem nacisku. Tak powstaje twaróg. Jeśli ma się uzyskać sery dojrzewające, proces technologiczny jest kontynuowany, a uformowaną masę serową soli się, czasem podbarwia, dodaje dodatki ziołowe i odstawia do dojrzewalni, gdzie nabiera potrzebnych cech sensorycznych - smaku i zapachu.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne