12.09.2018 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 12.09.2018, sygn. 0112-KDIL1-1.4012.484.2018.2.PS, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL1-1.4012.484.2018.2.PS

Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do odzyskania podatku naliczonego w związku z realizacją zadania.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2018 r., poz. 800, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 27 czerwca 2018 r. (data wpływu 5 lipca 2018 r.) uzupełnionym pismem z dnia 10 września 2018 r. (data wpływu 11 września 2018 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odzyskania podatku naliczonego w związku z realizacją zadania jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 5 lipca 2018 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odzyskania podatku naliczonego w związku z realizacją zadania. Wniosek uzupełniono w dniu 11 września 2018 r. o dokument, z którego wynika prawo osób podpisanych na wniosku do reprezentowania Wnioskodawcy.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Zespół Sportowy posiada status osoby prawnej, jest organizacją pożytku publicznego. W lipcu 2017 r. ZS złożyło wniosek o przyznanie pomocy finansowej na operację w ramach poddziałania 19.2 Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność z wyłączeniem projektów grantowych oraz operacji w zakresie podejmowania działalności gospodarczej objętego programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla zadania. Wniosek został rozpatrzony pozytywnie i została podpisana umowa o przyznanie pomocy pomiędzy Samorządem Województwa a ZS. ZS realizować będzie ww. zadania przy wsparciu środków unijnych z Europejskiego Funduszu Rolnego Rozwoju Obszarów Wiejskich. Realizowana inwestycja nie ma charakteru komercyjnego. ZS nie będzie pobierać żadnych opłat z tytułu korzystania z powstałego obiektu, nie będzie tam tez prowadzić działalności gospodarczej. Celem inwestycji jest poprawa estetyki i funkcjonalności stadionu poprzez odnowę jego zagospodarowania. Wzbogacenie oferty w zakresie spędzania wolnego czasu poprzez jej mieszkańców oraz sprzyjanie nawiązywaniu kontaktów międzyludzkich. Ponadto ZS zgodnie ze statutem swoją działalność opiera na pracy społecznej członków. Aplikując o dofinansowanie realizacji ww. inwestycji ZS opracowało harmonogram rzeczowo-finansowy, w którym założono, iż podatek VAT stanowi koszt kwalifikowalny przedsięwzięcia, oznacza to, że SZ aplikując o środki unijne wysokość kwoty dofinansowania obliczyło proporcjonalnie do wysokości brutto zadania. Uznając tym samym, że VAT w przypadku Zespołu Sportowego organizacji pożytku publicznego jest podatkiem nieodzyskiwalnym. Efekty projektu będą służyć Zainteresowanemu do wykonywania czynności niepodlegających opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne