Interpretacja indywidualna z dnia 12.06.2018, sygn. 0111-KDIB2-1.4010.98.2018.1.MJ, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB2-1.4010.98.2018.1.MJ
w zakresie ustalenia, czy wskazany we wniosku Budynek może stanowić środek trwały oraz czy w związku z posiadaniem ww. Budynku Wnioskodawca będzie zobowiązany do obliczenia i uiszczenia podatku na podstawie art. 24b ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2018 r., poz. 800 ze zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z 7 marca 2018 r. (data wpływu 14 marca 2018 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego, dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych, w zakresie ustalenia, czy wskazany we wniosku Budynek może stanowić środek trwały oraz czy w związku z posiadaniem ww. Budynku Wnioskodawca będzie zobowiązany do obliczenia i uiszczenia podatku na podstawie art. 24b ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 14 marca 2018 r. do tutejszego organu wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej, dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych, w zakresie ustalenia, czy wskazany we wniosku Budynek może stanowić środek trwały oraz czy w związku z posiadaniem ww. Budynku Wnioskodawca będzie zobowiązany do obliczenia i uiszczenia podatku na podstawie art. 24b ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny oraz zdarzenie przyszłe:
Wnioskodawca, spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (dalej: Spółka lub Wnioskodawca) jest podatnikiem podatku dochodowego od osób prawnych, posiadającym siedzibę działalności gospodarczej w Polsce oraz będącym rezydentem podatkowym w Polsce.
Spółka prowadzi działalność gospodarczą polegającą na robotach budowlanych związanych z wznoszeniem budynków.
Obecnie Spółka jest w trakcie realizacji projektu deweloperskiego polegającego na budowie jedenastokondygnacyjnego budynku usługowo-biurowo-handlowego A z dwupoziomowym garażem podziemnym (dalej: Budynek A), będącego częścią planowanej budowy kompleksu trzech budynków biurowo-usługowych (dalej: Kompleks) o łącznej powierzchni 39 900 m2. Budowa kolejnych budynków, jakie mają powstać w ramach Kompleksu (tj. budynków B i C), może być (choć nie musi) prowadzona przez inną spółkę z grupy kapitałowej, do której należy Spółka, bądź przez samą Spółkę.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty