Logo Platforma Księgowych i Kadrowych
    Pokaż wyniki dla:
    Pokaż wyniki dla:
    uźytkownik Zaloguj się koszyk Kup dostęp
    • Twój panel
    • Tematyka
      • Podatki (608094)
      • Kadry i płace (26134)
      • Obrót gospodarczy (88861)
      • Rachunkowość firm (3841)
      • Ubezpieczenia (35961)
    • Aktualności
    • Kalkulatory
    • Porady i artykuły
    • Tematy na czasie
      • ZMIANY 2026
      • KSeF 2026
      • ZMIANY 2025
      • SYGNALIŚCI
    • Czasopisma
    • Akty prawne
    • Interpretacje
    • Orzeczenia
    • Formularze
    • Wskaźniki i stawki
    • Narzędzia i programy
      • Kursy walut
      • PKD
      • PKWiU 2015
      • KŚT ze stawkami amortyzacji
    • Terminarz
    • Wideoporady
    29.05.2018

    Interpretacja indywidualna z dnia 29.05.2018, sygn. 0115-KDIT3.4011.158.2018.2.WM, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT3.4011.158.2018.2.WM

    Możliwość zaliczenia do kup nieściągalnej wierzytelności w kwocie brutto.

    Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2018 r., poz. 800 z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 1 marca 2018 r. (data wpływu
    14 marca 2018 r.) uzupełnionym pismem z dnia 24 maja 2018 (data wpływu) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wartości brutto nieściągalnej wierzytelności jest nieprawidłowe.

    UZASADNIENIE

    W dniu 14 marca 2018 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wartości brutto nieściągalnej wierzytelności.

    We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

    Wnioskodawca prowadzi działalność gospodarczą polegającą między innymi na wynajmie. W ramach tej działalności wynajmował Spółce z o.o. budynek, w którym spółka prowadziła działalność. Sprzedaż była dokumentowana fakturami VAT z wydłużonym terminem płatności, a faktury w kwocie netto stanowiły przychód podatkowy. W roku 2015 Spółka z o.o. ogłosiła upadłość. Zarządcą masy upadłościowej został syndyk, który kontynuował działalność upadłej firmy w wynajmowanym budynku. We wrześniu 2016 r. syndyk dokonał spłaty zobowiązań upadłego w kwocie 54.785 zł 29 gr, co stanowiło 80% zadłużenia, kwota 13.633 zł 15 gr pozostała do spłaty. W sierpniu 2017 r. Syndyk zakończył postępowanie.

    ikona kłódki
    Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

    Już dziś zamów dostęp
    do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

    • Codzienne aktualności prawne
    • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
    • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
    • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
    Masz już konto? Zaloguj się
    Kup dostęp
    ikona kłódki
    Funkcjonalności dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

    Już dziś zamów dostęp
    do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

    • Codzienne aktualności prawne
    • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
    • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
    • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
    Masz już konto? Zaloguj się
    Kup dostęp
    • INFOR.PL
    • INFORLEX
    • GAZETA PRAWNA
    • INFORORGANIZER
    • SKLEP
    Copyright © 2025 INFOR PL S.A.