Interpretacja indywidualna z dnia 27.03.2018, sygn. 0112-KDIL1-3.4012.68.2018.1.AW, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL1-3.4012.68.2018.1.AW
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego z faktur dokumentujących poniesione wydatki w ramach projektu pn. Rozbudowa infrastruktury przedszkolnej".
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 23 stycznia 2018 r. (data wpływu 31 stycznia 2018 r.) o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego z faktur dokumentujących poniesione wydatki w ramach projektu pn. Rozbudowa infrastruktury przedszkolnej jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 31 stycznia 2018 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego z faktur dokumentujących poniesione wydatki w ramach projektu pn. Rozbudowa infrastruktury przedszkolnej.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.
Gmina realizuje projekt pn. Rozbudowa infrastruktury przedszkolnej, objęty dofinansowaniem ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa na lata 2014-2020, XII. Infrastruktura edukacyjna dla działania: 12.1. Infrastruktura wychowania przedszkolnego, dla poddziałania: 12.1.1. Infrastruktura wychowania przedszkolnego ZIT. Poziom dofinansowania to 85% wartości kosztów kwalifikowalnych projektu (85% kosztów brutto, pod warunkiem, że z interpretacji będzie wynikać, że Gminie nie przysługuje prawo do odliczenia VAT-u).
Projekt ma na celu zwiększenie liczby miejsc przedszkolnych na terenie Gminy poprzez rozbudowę infrastruktury przedszkolnej. Projekt obejmuje rozbudowę i przebudowę budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego wraz z zagospodarowaniem terenu i infrastrukturą techniczną. Inwestycja obejmuje m.in. prace budowlane polegające na dobudowie nowego skrzydła do istniejącego budynku przedszkola za pomocą łącznika. W wyniku inwestycji powierzchnia budynku zwiększy się o 334,73 m, utworzona zostanie nowa grupa przedszkolna dla 25 dzieci. Celem projektu jest wyrównanie szans w dostępie do edukacji, a także prawidłowego rozwoju dzieci już od najmłodszych lat, czego przejawem będzie włączenie w edukację przedszkolną dzieci niepełnosprawnych oraz większej liczby dzieci pochodzących z gorzej sytuowanych grup społecznych szczególnie z obszarów wiejskich. Celem projektu jest także zwiększenie efektywności komfortu nauczania. Zwiększenie dostępu do edukacji przedszkolnej jest kluczowe dla umożliwienia rodzicom pełnego udziału w rynku pracy, a tym samym przeciwdziałania ubóstwu i ewentualnemu wykluczeniu społecznemu.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty