Interpretacja indywidualna z dnia 22.01.2018, sygn. 0115-KDIT1-1.4012.791.2017.2.AJ, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT1-1.4012.791.2017.2.AJ
1) Czy Gmina ma/będzie miała pełne prawo do odliczenia VAT naliczonego od ponoszonych przez nią wydatków związanych z utrzymaniem cmentarzy komunalnych, tj. zarówno od wydatków bieżących, jak i wydatków inwestycyjnych na cmentarze? 2) Czy świadczone na cmentarzach komunalnych Usługi Cmentarne podlegają/będą podlegały zwolnieniu z obowiązku ewidencjonowania przy zastosowaniu kasy rejestrującej, jeżeli opłaty za te czynności są/będą przyjmowane w formie bezgotówkowej za pośrednictwem banku lub poczty (na rachunek bankowy Gminy lub Zakładu) oraz z dowodu zapłaty wynika/będzie wynikać, że wpłata dotyczyła konkretnej Usługi Cmentarnej?
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 9 listopada 2017 r. (data wpływu 13 listopada 2017 r.), uzupełnionym w dniu 18 stycznia 2018 r. o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z ponoszonymi wydatkami związanymi z utrzymaniem cmentarzy komunalnych oraz zwolnienia z obowiązku prowadzenia ewidencji sprzedaży przy zastosowaniu kasy rejestrującej czynności, za które zapłata jest przyjmowana w formie bezgotówkowej za pośrednictwem banku lub poczty na rachunek bankowy a z dowodu zapłaty wynika wynikać, że wpłata dotyczyła konkretnej Usługi Cmentarnej jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 13 listopada 2017 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek, uzupełniony w dniu 18 stycznia 2018 r. o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z ponoszonymi wydatkami związanymi z utrzymaniem cmentarzy komunalnych oraz zwolnienia z obowiązku prowadzenia ewidencji sprzedaży przy zastosowaniu kasy rejestrującej czynności, za które zapłata jest przyjmowana w formie bezgotówkowej za pośrednictwem banku lub poczty na rachunek bankowy a z dowodu zapłaty wynika wynikać, że wpłata dotyczyła konkretnej Usługi Cmentarnej.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty