26.01.2018 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 26.01.2018, sygn. 0115-KDIT3.4011.389.2017.1.WR, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. 0115-KDIT3.4011.389.2017.1.WR

Czy przychód z tytułu świadczenia usług naprawy, obsługi i konserwacji urządzeń wykorzystywanych do produkcji i pakowania wyrobów kosmetycznych i farmaceutycznych może być opodatkowany ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych wg stawki 8,5%?

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 31 października 2017 r. (data wpływu 29 listopada 2017 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej zryczałtowanego podatku dochodowego od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne w zakresie stawki ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 29 listopada 2017 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej zryczałtowanego podatku dochodowego od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne w zakresie stawki ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca, osoba fizyczna, polski rezydent podatkowy, prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą zarejestrowaną w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej RP, jest czynnym podatnikiem VAT, zaś w roku poprzedzającym rok podatkowy uzyskał przychody z pozarolniczej działalności gospodarczej nieprzekraczające równowartości 250.000 euro. W bieżącym roku podatkowym Wnioskodawca przewiduje, że jego przychód również nie przekroczy ww. wartości. Wnioskodawca nie jest wspólnikiem spółek osobowych, ani cywilnych. Wnioskodawca nie korzysta z opodatkowania kartą podatkową.

Przedmiotem działalności Wnioskodawcy jest świadczenie usług polegających na przeglądzie technicznym maszyn, dokonywanie ich instalacji w miejscu wskazanym przez klienta, podłączanie maszyny do istniejącej instalacji klienta, uruchomienie, sprawdzenie parametrów i ustawień, skonfigurowanie maszyny do potrzeb klienta, zmiana ustawień fabrycznych, indywidualizacja istotnych warunków przeprowadzania procesu, testowanie maszyny oraz przeszkolenie pracowników klienta w zakresie obsługi instalowanej maszyny lub maszyn. Przegląd techniczny obejmuje sprawdzenie urządzenia pod kątem mechanicznym oraz elektrycznym - sprawdzenie wszystkich punktów kontrolnych. W razie potrzeby Wnioskodawca wykonuje również nowe oprzyrządowanie (elementy formatowe) lub tworzy nowy moduł realizujący dodatkową funkcję. Wszelkie działalnie polegające na powstawaniu nowych elementów, nieprzewidzianych przez konstruktorów urządzeń Wnioskodawca wykonuje z materiałów powierzonych przez klienta. Prace przeprowadzane są zarówno w siedzibie Wnioskodawcy, jak i w miejscu wskazanym przez klienta. Opisane powyżej czynności są wykonywane na maszynach produkcyjnych i pakujących, służących do produkcji wyrobów kosmetycznych i farmaceutycznych. W głównej mierze działalność Wnioskodawcy skupia się na obsłudze i konserwacji maszyn pakujących, których praca polega na umieszczeniu kremu (innej substancji niespożywczej) w tubce, słoiczku, butelce lub saszetce, a następnie zapakowaniu pojedynczych opakowań produktu w kartoniki jednostkowe i zbiorcze.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne