Interpretacja indywidualna z dnia 30.01.2017, sygn. IPPP1/4512-3-60/15-4/KC, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP1/4512-3-60/15-4/KC
W zakresie opodatkowania i dokumentowania przychodów należnych Wnioskodawcy z tytułu realizacji wspólnego przedsięwzięcia w ramach konsorcjum.
Na podstawie art. 14b 1 i 6 ustawy z dnia 2 sierpni 199 r. Ordynacja podatkowa (Dz U. Z 2015 r. poz. 613 z późn. zm.) oraz 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 2 czerwc 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz U. Z 2015 poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Rozwoju i Finansów po uwzględnieniu wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 17 sierpnia 2016 r. sygn. akt III SA/Wa 1829/15 (data wpływu orzeczenia prawomocnego 5 grudnia 2016 r.) - stwierdza, że stanowisko Strony przedstawione we wniosku z dnia 26 listopada 2014 r. (data wpływu 1 grudnia 2014 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania i dokumentowania przychodów należnych Wnioskodawcy z tytułu realizacji wspólnego przedsięwzięcia w ramach konsorcjum - jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 1 grudnia 2014 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania i dokumentowania przychodów należnych Wnioskodawcy z tytułu realizacji wspólnego przedsięwzięcia w ramach konsorcjum.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:
Wnioskodawca jest podmiotem prowadzącym działalność w zakresie doradztwa podatkowego, badania sprawozdań finansowych (audyt), jak również działalność szkoleniową. W szczególności posiada bogate doświadczenie w prowadzeniu szkoleń dla księgowych, biegłych rewidentów i osób odpowiadających za rozliczenia podatkowe podmiotów gospodarczych.
W ramach prowadzonej w tym zakresie działalności Wnioskodawca współuczestniczy w przygotowaniu i przeprowadzaniu licznych szkoleń dla księgowych, biegłych rewidentów i osób odpowiadających za rozliczenia podatkowe podmiotów gospodarczych. Szkolenia te są przeprowadzane na zlecenie i we współpracy z inną spółką należącą do grupy Wnioskodawca (Wnioskodawca Polska Sp. z o.o., dalej jako: Wnioskodawca Polska), której działalność gospodarcza obejmuje przede wszystkim doradztwo transakcyjne, doradztwo strategiczne oraz świadczenie usług wewnątrzkorporacyjnych, wspomagających prace poszczególnych spółek z grupy Wnioskodawca (m.in. usługi w zakresie HR, marketingu). W celu zapewnienia odpowiedniego poziomu merytorycznego i organizacyjnego prowadzonych szkoleń, w strukturze organizacyjnej Wnioskodawca Polska działa tzw. Akademia Wnioskodawca, dzięki której zapewnione jest szerokie zaplecze techniczne i kadrowe działań szkoleniowych.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty