Interpretacja indywidualna z dnia 12.01.2017, sygn. 1462-IPPB5.4510.1013.2016.1.JC, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. 1462-IPPB5.4510.1013.2016.1.JC
w zakresie ustalenia limitu podatku zapłaconego za granicą podlegającego odliczeniu od podatku dochodowego od osób prawnych
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz.U. z 2015 r. poz. 613, z późn. zm.) oraz § 4 pkt 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. z 2015 r. poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Rozwoju i Finansów stwierdza, że stanowisko - przedstawione we wniosku z dnia 14 listopada 2016 r. (data wpływu 16 listopada 2016 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia limitu podatku zapłaconego za granicą podlegającego odliczeniu od podatku dochodowego od osób prawnych - jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 16 listopada 2016 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia limitu podatku zapłaconego za granicą podlegającego odliczeniu od podatku dochodowego od osób prawnych.
W przedmiotowym wniosku zostały przedstawione następujący stan faktyczny i następujące zdarzenie przyszłe.
Spółka z o.o. (dalej: Spółka) jest podmiotem należącym do Grupy X.
Spółka zajmuje się badaniami i rozwojem produktów Grupy X z segmentu organicznego.
Przedmiot działalności Spółki obejmuje:
- działalność o charakterze badawczo-rozwojowym,
- zarządzanie znakami towarowymi wykorzystywanymi przez spółki z Grupy X,
- udzielanie licencji spółkom z Grupy X na korzystanie ze znaków towarowych dla celów związanych z działalnością gospodarczą.
X S.A. (dalej: X) jest podmiotem dominującym w Grupie X, który posiada oddział w Rumunii (dalej: Oddział X). Oddział X stanowi zakład podatkowy w rozumieniu art. 5 Umowy między Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Rządem Rumunii w sprawie unikania podwójnego opodatkowania i zapobiegania uchylaniu się od opodatkowania w zakresie podatków od dochodu i majątku z dnia 23 czerwca 1994 r. (Dz. U. z 1995 r., nr 109, poz. 530; dalej: Umowa o unikaniu podwójnego opodatkowania). X jest podatnikiem podatku dochodowego od osób prawnych w Rumuni z tytułu działalności prowadzonej za pośrednictwem Oddziału X. Przychody podatkowe oraz koszty uzyskania przychodów X związane z działalnością prowadzoną przez Oddział X są odpowiednio przypisywane do rozliczenia podatkowego składanego przez X w Rumunii.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty