Interpretacja indywidualna z dnia 09.02.2017, sygn. 2461-IBPP1.4512.5.2017.1.AP, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. 2461-IBPP1.4512.5.2017.1.AP
wyłączenie z opodatkowania transakcji wniesienia do spółki wkładu niepieniężnego w postaci zorganizowanej części przedsiębiorstwa (Biznesu)
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2017 r. poz. 201) oraz § 2 i § 6 pkt 2 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. z 2015 r. poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, działający w imieniu Ministra Rozwoju i Finansów, stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 27 grudnia 2016 r. (data wpływu 2 stycznia 2017 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie wyłączenia z opodatkowania transakcji wniesienia do spółki wkładu niepieniężnego w postaci zorganizowanej części przedsiębiorstwa (Biznesu) jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 2 stycznia 2017 r. do tut. Organu wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie wyłączenia z opodatkowania transakcji wniesienia do spółki wkładu niepieniężnego w postaci zorganizowanej części przedsiębiorstwa (Biznesu).
W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.
Wnioskodawca jest osobą fizyczną, czynnym podatnikiem VAT. Wnioskodawca prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą w kilku różnych obszarach na podstawie wpisu do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG).
Głównym przedmiotem działalności Wnioskodawcy jest produkcja elementów plastikowych (profile PCV, elementy termoformowane z ABSu) przeznaczonych głównie do samochodów. Innym przedmiotem działalności Wnioskodawcy jest zarządzanie nieruchomościami oraz wynajem/dzierżawa środków trwałych (Biznes). W związku z rozwojem prowadzonej działalności planowane jest m.in. rozszerzenie zakresu działalności o świadczenie usług polegających na udostępnianiu pracowników Wnioskodawca planuje zmienić formę prawną Biznesu w ten sposób, że będzie on prowadzony w formie spółki prawa handlowego (spółki komandytowej albo spółki z ograniczoną odpowiedzialnością).
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty