Interpretacja indywidualna z dnia 29.11.2017, sygn. 0114-KDIP2-1.4010.268.2017.1.AJ, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP2-1.4010.268.2017.1.AJ
w zakresie opodatkowania u źródła płatności otrzymanych przez SPV za pośrednictwem Spółki od Dłużników z tytułu spłaty wierzytelności (w wykonaniu umowy o administrowanie Wierzytelnościami)
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 18 września 2017 r. (data wpływu 25 września 2017 r.) o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie opodatkowania u źródła płatności otrzymanych przez SPV za pośrednictwem Spółki od Dłużników z tytułu spłaty wierzytelności (w wykonaniu umowy o administrowanie Wierzytelnościami) jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 25 września 2017 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie opodatkowania u źródła płatności otrzymanych przez SPV za pośrednictwem Spółki od Dłużników z tytułu spłaty wierzytelności (w wykonaniu umowy o administrowanie Wierzytelnościami).
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
Spółka C. S.a.r.l. (dalej: SPV) jest spółką celową, utworzoną zgodnie z prawem Wielkiego Księstwa Luksemburga i będącą rezydentem podatkowym tego państwa. SPV nie będzie posiadała w Polsce siedziby działalności gospodarczej, ani też stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej. SPV nie będzie też zarejestrowana dla celów podatku od towarów i usług w Polsce.
A. Sp. z o.o. (dalej: Spółka) jest spółką prowadzącą działalność finansową, w szczególności, w zakresie zawierania umów leasingowych oraz umów najmu długoterminowego. W zakresie swojej działalności, Spółka udziela także swoim klientom finansowania w postaci pożyczek. Celem uzyskania finansowania potrzebnego do prowadzonej działalności Spółka zamierza przeprowadzić transakcję sekurytyzacyjną (dalej: Sekurytyzacja) w odniesieniu do następujących wierzytelności:
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty