Interpretacja indywidualna z dnia 20.11.2017, sygn. 0115-KDIT3.4011.315.2017.1.MR, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT3.4011.315.2017.1.MR
1. Czy pobieranie wynagrodzenia w ramach realizowanego projektu jest zgodnie z ustawą o podatku dochodowym od osób fizycznych dodatkowym źródłem przychodu właściciela z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej i podlega opodatkowaniu z tej działalności, czy wynagrodzenie to jest zwolnione z podatku dochodowego na podstawie art. 21 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych? 2. Czy otrzymane wynagrodzenie można zaliczyć do kosztów podatkowych?
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 10 października 2017 r. (data wpływu 12 października 2017 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie
- możliwości zwolnienia z opodatkowania wynagrodzenia otrzymanego w związku z realizacją projektu jest nieprawidłowe;
- braku możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wynagrodzenia otrzymanego w ramach realizacji projektu jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 12 października 2017 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych związanych z otrzymaniem dofinansowania projektu.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
Działalność gospodarcza firmy Wnioskodawcy jest związana z produkcją oprogramowania (PKD 62.01.Z). Działalność gospodarcza ma charakter zarobkowy. Złożono wniosek o dofinansowanie projektu badawczo rozwojowego w ramach programu E. - 2. Nabór projektów jest dokonywany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Firma Wnioskodawcy, jest także częścią międzynarodowego konsorcjum, które wspólnie realizuje projekt o nazwie M., finansowany częściowo przez Unię Europejską. Celem projektu jest stworzenie multipleksowych testów badawczych, pozwalających na jednoczesne wykrywanie chorób układów pokarmowego oraz oddechowego u trzody chlewnej. Jednym z podstawowych elementów końcowego produktu jest aplikacja, która pozwalała będzie na przeanalizowanie wykonanych testów, dostarczenie diagnozy, zebranie statystyk, a także wiele innych funkcjonalności. Firma Wnioskodawcy jest odpowiedzialna właśnie za zaprojektowanie i zakodowanie całości tej aplikacji. Działania te wymagają specjalistycznej wiedzy i umiejętności z zakresu budowy baz danych, języków programowania i analityki systemowej, W firmie Wnioskodawcy, jedyną osobą, która posiada niezbędne kwalifikacje oraz najszerszy zasób wiedzy i największe doświadczenie we wspomnianych polach jest właściciel - Wnioskodawca.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty