08.11.2017 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 08.11.2017, sygn. 0112-KDIL2-1.4012.417.2017.2.AS, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-1.4012.417.2017.2.AS

Uznanie transakcji zbycia zorganizowanej części przedsiębiorstwa za niepodlegającą opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 7 września 2017 r. (data wpływu 11 września 2017 r.), uzupełnionym pismem z dnia 23 października 2017 r. (data wpływu 25 października 2017 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania transakcji zbycia zorganizowanej części przedsiębiorstwa za niepodlegającą opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 11 września 2017 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania transakcji zbycia zorganizowanej części przedsiębiorstwa za niepodlegającą opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług. Wniosek został uzupełniony pismem w dniu 25 października 2017 r. o doprecyzowanie opisu sprawy.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Podatnik, prowadzi działalność gospodarczą pod firmą: A, w ramach której prowadzi działalność polegającą na:

  1. prowadzeniu obiektu pałacowo-hotelowego, organizacji imprez, konferencji, wesel, wycieczek z zagranicy;
  2. wynajmie nieruchomości;
  3. wynajmie autokarów, przewozach, organizacji wycieczek autokarowych;
  4. sprzedaży autokarów oraz pośrednictwie sprzedaży nowych autokarów.

Podatnik, zamierza zbyć zorganizowaną część przedsiębiorstwa w ramach prowadzonej przez niego działalności pod firmą A.

Zorganizowana część przedsiębiorstwa obejmować ma: nieruchomości gruntowe zabudowane i niezabudowane.

Zabudowania stanowią obiekt pałacowo-hotelowy (dwa budynki) wraz z wyposażeniem. Obiekt pałacowo-hotelowy obejmuje 75 pokoi z wyposażeniem (meble, łóżka, materace, kołdry, poduszki, pościel, telewizory, biurka, szafy, wyposażenie łazienek), pralnię z maglami, sprzętem pralniczym i suszarkami, kręgielnię, saunę parową i suchą, kotłownię, sale balowe i konferencyjne wraz z krzesłami, stołami, rzutnikami i nagłośnieniem, dwa bary wraz z wyposażeniem (ekspresy, lodówki, kostkarki, armatura do piwa, szkło, monitory i komputery wraz z oprogramowaniem sprzedażowym), dwie kuchnie wraz z wyposażeniem (lodówki, zamrażarki, chłodnie, piec konwekcyjny, krajalnica, obierak do ziemniaków, roboty kuchenne, garnki, patelnie, zastawa stołowa, sztućce), recepcję wraz z wyposażeniem (komputery, drukarki, skanery, oprogramowanie hotelowe i księgowe), wyposażenie techniczne pałacu (kosiarki, samochód, narzędzia, tj. młotki, piły, dmuchawy).

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne