06.11.2017 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 06.11.2017, sygn. 2461-KDIB3-2.4012.509.2017.1.MN, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 2461-KDIB3-2.4012.509.2017.1.MN

zwolnienia z obowiązku ewidencjonowania na kasie rejestrującej sprzedaży biletów przez internet.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 31 sierpnia 2017 r. (data wpływu 6 września 2017 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia z obowiązku ewidencjonowania na kasie rejestrującej sprzedaży biletów przez intenet jako dostawy towarów jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 6 września 2017 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia z obowiązku ewidencjonowania na kasie rejestrującej sprzedaży biletów przez intenet jako dostawy towarów.

W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:

Wnioskodawca Centrum jest samorządową instytucją kultury. W ramach działalności dokonuje sprzedaży biletów wstępu na seanse kinowe, spektakle, sekcje edukacyjne, zajęcia taneczne itp. Obecnie bilety do kina, na spektakle sprzedawane są przez kasę biletową Centrum oraz przez internet natomiast na zajęcia edukacyjne i taneczne tylko i wyłącznie w kasie cała sprzedaż jest ewidencjonowana na kasie fiskalnej. Wnioskodawca zakupuje dwa różne systemy sprzedażowe jeden dedykowany sprzedaży na seanse kinowe i spektakle, drugi na sekcje i zajęcia. W przyszłości Wnioskodawca chce wprowadzić sprzedaż internetową na sekcje edukacyjne i zajęcia taneczne za pośrednictwem przelewów bankowych i kart kredytowych realizowanych za pośrednictwem przelewy24 tak jak na seanse kinowe. Przelewy24 obsługuje transakcje elektroniczne sprzedaży biletów na stronie internetowej: zamawiający dokonuje płatności kartą lub przelewem internetowym, dostaje on na maila bilet upoważniający do wstępu na seans. W systemie przelewy24. widoczne są dane osoby kupującej. Każda transakcja dokonywana za pomocą elektronicznego systemu sprzedaży umożliwi pełną jej identyfikację, tj. każdy klient dokonujący zakupu przez internet będzie użytkownikiem unikalnym, w transakcji potwierdzony będzie jej przedmiot, cena indywidualna transakcji oraz inne dane identyfikacyjne (imię i nazwisko kupującego, mail, nr telefonu). Przychody ze sprzedaży dla odbiorcy indywidualnego przekraczają wartość pozwalającą na odstąpienie od ewidencji za pomocą kas fiskalnych.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne