31.10.2017 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 31.10.2017, sygn. 0114-KDIP1-2.4012.494.2017.1.KT, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-2.4012.494.2017.1.KT

w zakresie wyłączenia z opodatkowania transakcji zbycia zespołu składników materialnych i niematerialnych majątku Oddziału jako zorganizowanej części przedsiębiorstwa

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 oraz art. 14r ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku wspólnym z dnia 22 września 2017 r. (data wpływu 25 września 2017 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie wyłączenia z opodatkowania transakcji zbycia zespołu składników materialnych i niematerialnych majątku Oddziału jako zorganizowanej części przedsiębiorstwa jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 25 września 2017 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek wspólny o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie wyłączenia z opodatkowania transakcji zbycia zespołu składników materialnych i niematerialnych majątku Oddziału jako zorganizowanej części przedsiębiorstwa.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:

Spółka (Zainteresowany będący stroną postępowania, dalej również jako: B., Sprzedawca) jest spółką kapitałową prawa luksemburskiego i rezydentem podatkowym w Luksemburgu, tj. podlega tamże nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu. Spółka należy do grupy A. (dalej jako: Grupa), której przedmiotem działalności jest prowadzenie inwestycji w zakresie nieruchomości komercyjnych, w tym w szczególności dzierżawa i najem powierzchni handlowej w nabytych centrach handlowych. Spółka jest czynnym, zarejestrowanym podatnikiem VAT.

Do dnia 30 listopada 2014 r. Spółka była jedynym udziałowcem spółki S. Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością w likwidacji (dalej jako: S.) oraz H. Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością w likwidacji (dalej jako: H.) będących właścicielami oraz użytkownikami wieczystymi nieruchomości komercyjnych położonych w 28 lokalizacjach na terenie Polski. W ramach procesu likwidacji AS oraz AH, w dniu 1 grudnia 2014 r. na mocy aktów notarialnych zawartych pomiędzy odpowiednio B oraz AS i AH dotyczących przeniesienia własności przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 55(1) Kodeksu Cywilnego (Dz. U. z 2017 r. poz. 459 ze zm.), B wstąpiła we wszelkie prawa i obowiązki dotychczasowych właścicieli oraz użytkowników wieczystych nieruchomości, czyli AS oraz AH.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne