12.04.2017 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 12.04.2017, sygn. 1462-IPPP3.4512.88.2017.1.ISZ, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 1462-IPPP3.4512.88.2017.1.ISZ

Podstawa opodatkowania w danym miesiącu powinna odzwierciedlać wartość towarów jakie zostaną nabyte w danym miesiącu w ramach wewnątrzwspólnotowego nabycia przez Wnioskodawcę od kontrahenta francuskiego. Z faktu, że Wnioskodawca umówił się z kontrahentem na kwartalny okres rozliczeniowy dla dokonywanych dostaw nie oznacza, że podstawą opodatkowania w każdym miesiącu będzie 1/3 wartości kwartalnego wynagrodzenia.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.) w związku z art. 223 ust. 1 ustawy z dnia 16 listopada 2016 r. Przepisy wprowadzające ustawę o Krajowej Administracji Skarbowej (Dz. U. z 2016 r., poz. 1948, z późn. zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 24 stycznia 2017 r. (data wpływu 6 lutego 2017 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie

  • uznania transakcji za wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów jest prawidłowe,
  • rozpoznania momentu powstania obowiązku podatkowego jest prawidłowe,
  • ustalenia podstawy opodatkowania jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 6 lutego 2017 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania transakcji za wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów, rozpoznania momentu powstania obowiązku podatkowego oraz ustalenia podstawy opodatkowania z tytułu tej transakcji.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Wnioskodawca (dalej, jako: Spółka) jest autoryzowanym dealerem oferującym szeroką gamę aparatów ultrasonograficznych marki X. Wnioskodawca jest czynnym podatnikiem VAT oraz zarejestrowanym podatnikiem VAT UE. W zakresie prowadzonej działalności gospodarczej Wnioskodawca realizuje na rzecz kontrahentów z Polski, którzy posiadają status czynnych podatników VAT różnego typu świadczenia. Można wyróżnić dwa warianty, w ramach których Wnioskodawca wykonuje zlecenia na rzecz polskich klientów. W pierwszym wariancie sprzedaje polskim kontrahentom towary (części zamienne lub urządzenia). Drugi schemat obejmuje dostawę towarów (części zamiennych lub urządzeń) wraz z montażem.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne