28.02.2017 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 28.02.2017, sygn. 3063-ILPP1-2.4512.203.2016.3.AW, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. 3063-ILPP1-2.4512.203.2016.3.AW

Podatek od towarów i usług w zakresie stawki podatku VAT dla świadczonej przez Wnioskodawcę usługi zarządczej.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201) oraz § 6 pkt 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działający w imieniu Ministra Rozwoju i Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 15 listopada 2016 r. (data wpływu 28 listopada 2016 r.), uzupełnionym pismami z dnia 15 stycznia 2017 r. (data wpływu 18 stycznia 2017 r.) oraz z dnia 16 lutego 2017 r. (data wpływu 20 lutego 2017 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stawki podatku VAT dla świadczonej przez Wnioskodawcę usługi zarządczej jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 28 listopada 2016 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stawki podatku VAT dla świadczonej przez Wnioskodawcę usługi zarządczej. Wniosek uzupełniono pismami z dnia 15 stycznia 2017 r. oraz z dnia 16 lutego 2017 r. o uszczegółowienie opisu sprawy, zredagowanie pytania oraz przedstawienie własnego stanowiska do zadanego pytania.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe (poprawnie opisane w piśmie z dnia 15 stycznia 2017 r.).

Osoba fizyczna (Firma, Wnioskodawca) zamierza założyć działalność gospodarczą, która polegałaby na świadczeniu usług na rzecz podmiotów gospodarczych (kontrahentów), obejmujących na podstawie podpisanej umowy administrowanie zasobami ludzkimi, gdzie w ramach tej usługi Wnioskodawca pozyskiwałby nowe miejsca zakwaterowania lub wykorzystywałby miejsca mieszkalne będące już w dyspozycji. Poszukiwanie miejsc mieszkalnych byłoby jednym z elementów wykonywanej usługi. Do czynności objętych umową należałoby poszukiwanie zakwaterowania dla pracowników kontrahentów w miejscu wskazanym przez niego. Wyposażenie, jeśli byłaby taka potrzeba, miejsc zakwaterowania w kołdry, poduszki, łóżka, sprzęt AGD artykuły wyposażenia kuchni itp. Sprawdzanie stanów mediów i ich rozliczanie, sprawdzanie prawidłowości użytkowania miejsc zakwaterowania przez pracowników i reagowania w przypadkach złego eksploatowania miejsca zakwaterowania, napraw uszkodzeń, sprawdzanie optymalizacji miejsc zakwaterowania i dokonywanie ewentualnych przesunięć pracowników na inne miejsca zakwaterowania. Kontrahent z góry określałby swoje potrzeby w zakresie lokalizacji i ilości. W ramach tej usługi jest prawdopodobne, że organizowane będą również dojazdy pracowników z/do pracy z/do miejsca zakwaterowania. W ramach tak świadczonej usługi, wynajmowane miejsca zakwaterowania dla pracowników będą realizowane poprzez podpisane umowy najmu z osobami nieprowadzącymi działalności gospodarczej, z hostelami, hotelami, pensjonatami. Pozostałe elementy umowy, w przypadku zawarcia umowy najmu miejsc mieszkalnych przez kontrahenta, zostaną wykonywane przez Firmę (osobę fizyczną).

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne