16.01.2017 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 16.01.2017, sygn. 3063-ILPP2-1.4512.227.2016.1.UG, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. 3063-ILPP2-1.4512.227.2016.1.UG

Podatek od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku VAT usług masażu świadczonych przez dyplomowanych fizjoterapeutów na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 19 ustawy.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613, z późn. zm.) oraz § 6 pkt 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działający w imieniu Ministra Rozwoju i Finansów stwierdza, że stanowisko Pana X prowadzącego działalność gospodarczą pod nazwą Y, przedstawione we wniosku z dnia 6 grudnia 2016 r. (data wpływu 14 grudnia 2016 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku VAT usług masażu świadczonych przez dyplomowanych fizjoterapeutów na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 19 ustawy jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 14 grudnia 2016 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku VAT usług masażu świadczonych przez dyplomowanych fizjoterapeutów na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 19 ustawy.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

W ramach prowadzonej działalności gospodarczej, Wnioskodawca prowadzi działalność hotelowo-restauracyjną (Hotel), w ramach której w wyposażonym gabinecie SPA świadczy usługi, które służą profilaktyce, zachowaniu, przywracaniu bądź poprawie zdrowia, są to:

  • masaż klasyczny,
  • masaż leczniczy,
  • masaż relaksacyjny.

Wszystkie trzy masaże mają na celu leczenie klienta w postaci przywrócenia bądź poprawienia stanu zdrowia, służą również profilaktyce zdrowotnej.

Masaż klasyczny stosowany w SPA jest metodą leczenia fizykalnego. Polega na sprężystym odkształceniu tkanek. Wywiera pośredni i bezpośredni wpływ na organizm człowieka. Składa się z wielu określonych ruchów (głaskania, rozcierania, ugniatania, oklepywania, wstrząsania, wibracji), których celem jest zapobieganie wielu chorobom. Szczególne zastosowanie ma u osób, które w wywiadzie wskazały: zwichnięcia, skręcenia, złamania, naciągnięcia i naderwania ścięgien, deformację kręgosłupa, stany po wzmożonym wysiłku fizycznym, przykurcze oraz niedowłady. Określone tempo i siła wykonania masażu zgodna z przebiegiem mięśni, tkanek, naczyń krwionośnych i limfatycznych od ich obwodu do serca łagodzi napięcie mięśni, ma działanie przeciwbólowe, rozluźniające oraz przyspieszające regenerację organizmu. Wpływa na poprawę jędrności i elastyczności mięśni, poprawia krążenie krwi oraz przepływu limfy.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne