Interpretacja indywidualna z dnia 01.02.2017, sygn. 0461-ITPB1.4511.1041.2016.1.MR, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. 0461-ITPB1.4511.1041.2016.1.MR
Czy przychód z odsetek od Obligacji, które przysługują Wnioskodawcy z tytułu Obligacji nabytych w ramach jednoosobowej działalności gospodarczej, może być zakwalifikowany przez Wnioskodawcę do źródła pozarolnicza działalność gospodarcza, o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613 z późn. zm.) oraz § 5 pkt 1 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, działający w imieniu Ministra Rozwoju i Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 15 grudnia 2016 r. (data wpływu 19 grudnia 2016 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie opodatkowania odsetek od obligacji jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 19 grudnia 2016 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych w zakresie opodatkowania odsetek od obligacji.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.
Wnioskodawca jest osobą fizyczną prowadzącą jednoosobową działalność gospodarczą polegającą na m.in. kupnie i sprzedaży nieruchomości na własny rachunek oraz wynajmie i zarządzaniu nieruchomościami własnymi (dalej: JDG). Jedną z nabytych nieruchomości, która była wykorzystywana w JDG, Wnioskodawca sprzedał na rzecz polskiej spółki kapitałowej (dalej: Nabywca). W związku z powyższą transakcją, Wnioskodawca wystawił na rzecz Nabywcy fakturę dokumentującą sprzedaż Nieruchomości. W ramach rozliczenia ceny za nabytą Nieruchomość, Nabywca porozumiał się z Wnioskodawcą (dalej: Strony), że płatność wystawionej faktury z tytułu sprzedaży Nieruchomości zostanie pokryta w części gotówką a w pozostałej części w formie niepieniężnej w postaci wierzytelności pieniężnej (dalej: Część Niepieniężna Ceny), jaka przysługiwała Nabywcy wobec polskiej spółki akcyjnej, która z kolei jest udziałowcem Nabywcy (dalej: Udziałowiec).
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty