30.12.2016 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 30.12.2016, sygn. 1462-IPPP1.4512.987.2016.1.KR, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. 1462-IPPP1.4512.987.2016.1.KR

w zakresie uznania opisanych składników majątkowych za zorganizowaną część przedsiębiorstwa i wyłączenia z opodatkowania czynności ich aportu

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613 z późn. zm.) oraz § 6 pkt 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r. poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Rozwoju i Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 21 listopada 2016 r. (data wpływu 24 listopada 2016 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania opisanych składników majątkowych za zorganizowaną część przedsiębiorstwa i wyłączenia z opodatkowania czynności ich aportu jest prawidłowe.

W dniu 24 listopada 2016 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania opisanych składników majątkowych za zorganizowaną część przedsiębiorstwa i wyłączenia z opodatkowania czynności ich aportu.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca prowadzi działalność gospodarczą, której przedmiotem jest chów i hodowla drobiu (produkcja jaj wylęgowych, odchów kur reprodukcyjnych oraz chów i hodowla drobiu rzeźnego ). W działalności prowadzonej samodzielnie wykorzystuje stanowiące jego własność składniki majątku położone w kilku miejscowościach, takie jak: nieruchomości gruntowe (w tym grunty rolne) wraz z posadowionymi na niektórych działkach budynkami i budowlami (m.in. kurniki z wyposażeniem, budynki socjalne i administracyjno-biurowe, magazyny, pomieszczenia dla agregatów prądotwórczych, silosy paszowe, budynki garażowe, budynki łącznikowe) oraz urządzenia niezbędne do tego typu produkcji: urządzenia do karmienia i pojenia ptaków, klimatyzacja, zbiorniki gazowe, instalacje wodno-kanalizacyjne, wyposażenie biurowe, inne narzędzia i urządzenia do produkcji drobiarskiej, agregaty prądotwórcze. Ponadto zatrudnia pracowników na umowie o pracę. W działalności gospodarczej wykorzystuje rachunek bankowy.

Chów i hodowla drobiu odbywa się w ramach zawartych umów kontraktacji i innych umów z innymi przedsiębiorstwami, które zobowiązane są m.in. do dostarczania piskląt, pasz, usług związanych z chowem i hodowlą drobiu. Ponadto produkowane są jaja kurze wylęgowe.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne