Interpretacja indywidualna z dnia 19.08.2016, sygn. IPPP3/4512-449/16-4/ISZ, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP3/4512-449/16-4/ISZ
W zakresie uznania transakcji zakupu Towarów od Kontrahentów za wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z dokonywanymi zakupami
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613 z późn. zm.) oraz § 6 pkt 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z dnia 17 czerwca 2016 r. (data wpływu 20 czerwca 2016 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania transakcji zakupu Towarów od Kontrahentów za wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z dokonywanymi zakupami - jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 20 czerwca 2016 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania transakcji zakupu Towarów od Kontrahentów za wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z dokonywanymi zakupami.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:
S sp. z o.o. prowadzi działalność w zakresie sprzedaży artykułów zoologicznych za pośrednictwem sklepów stacjonarnych oraz sklepu internetowego (dalej jako Wnioskodawca). Wnioskodawca jest zarejestrowany jako czynny podatnik podatku od towarów i usług (dalej jako PTU), a także jako podatnik VAT UE.
W związku z prowadzoną przez siebie działalnością gospodarczą Wnioskodawca nabywa za wynagrodzeniem niektóre artykuły zoologiczne (dalej jako Towary) od podmiotów prowadzących działalność w innych niż Polska państwach członkowskich Unii Europejskiej (dalej jako Kontrahenci) (dalej jako Państwa Członkowskie I). Towary są transportowane do Wnioskodawcy jednym transportem z magazynów dostawców Kontrahentów (dalej jako Dostawcy) położonych na terytorium, innych niż Państwa Członkowskie I oraz Polska, państw członkowskich Unii Europejskiej (dalej jako Państwa Członkowskie II). Tym samym, Towary są wydawane Wnioskodawcy bezpośrednio przez Dostawców.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty