05.07.2016 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 05.07.2016, sygn. IPPP2/4512-415/16-2/KOM, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP2/4512-415/16-2/KOM

obowiązek dokonania zgłoszenia rejestracyjnego w zakresie podatku od towarów i usług oraz możliwość skorzystania ze zwolnienia przewidzianego w art. 43 ust. 1 pkt 19 ustawy o VAT w przypadku świadczenia usług w zakresie porad dietetycznych

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. 2015 r., poz. 613, z późn. zm.) oraz § 6 pkt 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 30 maja 2016 r. (data wpływu 1 czerwca 2016 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie obowiązku dokonania zgłoszenia rejestracyjnego w zakresie podatku od towarów i usług oraz możliwości skorzystania ze zwolnienia przewidzianego w art. 43 ust. 1 pkt 19 ustawy o VAT w przypadku świadczenia usług w zakresie porad dietetycznych - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 1 czerwca 2016 r. wpłynął wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie obowiązku dokonania zgłoszenia rejestracyjnego w zakresie podatku od towarów i usług oraz możliwości skorzystania ze zwolnienia przewidzianego w art. 43 ust. 1 pkt 19 ustawy o VAT w przypadku świadczenia usług w zakresie porad dietetycznych.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:

Wnioskodawczyni jest przedsiębiorcą zwolnionym podmiotowo z podatku od towarów i usług na podstawie art. 113 ust. 1 ustawy o podatku od towarów i usług prowadzącym działalność w zakresie porad dietetycznych (PKD 86.90.E). Jest wykwalifikowanym dietetykiem - uzyskała stopień licencjata Uniwersytetu Medycznego Wydział Nauki o Zdrowiu na kierunku Dietetyka, następnie tytuł magistra na Wydziale Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji na kierunku i w specjalności dietetyka oraz ukończyła studia podyplomowe w Wyższej Szkole Psychologii Społecznej w zakresie Psychodietetyki.

Z uwagi na limit obrotu 150.000 zł, który w bieżącym roku Wnioskodawczyni przekroczy, straci ona zwolnienie od podatku od towarów i usług i będzie musiała zarejestrować się jako podatnik VAT.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne