29.02.2016 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 29.02.2016, sygn. IPPP3/4512-27/16-2/RM, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP3/4512-27/16-2/RM

opodatkowania usługi polegającej na analizie genetycznej próbki materiału biologicznego

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r. poz. 613, z późn. zm.) oraz § 6 pkt 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z dnia 8 stycznia 2016 r. (data wpływu 11 stycznia 2016 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania usługi polegającej na analizie genetycznej próbki materiału biologicznego - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 11 stycznia 2016 r wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania usługi polegającej na analizie genetycznej próbki materiału biologicznego.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:

Wnioskodawca działa jako spółka komandytowa oraz została zarejestrowana przez Wojewodę jako podmiot prowadzący działalność leczniczą w zakresie profilaktyki i promocji zdrowia poprzez prowadzenie odpowiedniego punktu. Ponadto działalność Wnioskodawcy obejmuje świadczenie usług medycznych. Wnioskodawca zamierza od 2016 roku wprowadzić do swojej oferty badanie będące usługą medyczną wykonywaną w procesach diagnozowania chorób oraz ich zapobiegania i leczenia prowadzoną przez podmioty lecznicze zgodnie z zapisami Ustawy o działalności leczniczej z dnia 15 kwietnia 2011 roku (Dz. U. z 2013 roku. poz. 217 z pózn. zm.).

Wspomniane badanie ma na celu diagnozowanie, leczenie i profilaktykę chorób dieto-zależnych, które opiera się na badaniach genetycznych. Badanie to ma na celu wyłącznie stworzenie profilu genetycznego pacjenta dzięki czemu możliwe jest przyjęcie odpowiedniego leczenia, diagnozowania i profilaktyki w kierunku chorób istniejących tu i teraz ale również zdiagnozowaniu chorób o podłożu dieto-zależnym, tj. zaburzenia metabolizmu jak i ustalenia profilaktyki w ramach promocji zdrowia, które wywodzą się z uwarunkowań genetycznych danego pacjenta. Przykładowo pacjent cierpiący na cukrzycę typu II będący w trakcie leczenia na ww. jednostkę chorobową w wyniku zleconego przez lekarza lub dietetyka badania genetycznego (gdzie przez celowość zlecenia badania rozumie się proces leczenia, diagnozowania czy profilaktyki w przypadku jeśli inne ogólnodostępne metody leczenia są nieskuteczne lub nie dają wyniku z odpowiednią dokładnością) może uzyskać w wyniku badania genetycznego informację medyczną pozwalającą na zdiagnozowanie i/lub profilaktykę w kierunku innych chorób dieto-zależnych, a przede wszystkim chorób związanych z układem krążeniowo-naczyniowym, osteoporozie, otyłości, cukrzycy, insulinoodporności itp.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne