Interpretacja indywidualna z dnia 13.10.2016, sygn. 1061-IPTPB3.4511.716.2016.1.MK, Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi, sygn. 1061-IPTPB3.4511.716.2016.1.MK
Czy Wnioskodawczyni postąpi prawidłowo, jeżeli wystawioną przez siebie korektę rachunku dla NFZ zwiększającą lub zmniejszającą przychód podatkowy w wyniku wstecznych weryfikacji świadczeń realizowanych w zakończonym okresie rozliczeniowym zaksięguje w dacie wystawienia korekty czyli na bieżąco?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613, z późn. zm.) oraz § 5 pkt 3 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643), Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi działający w imieniu Ministra Rozwoju i Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 5 sierpnia 2016 r. (data wpływu 16 sierpnia 2016 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie określenia momentu uwzględnienia korekty przychodu w związku z wystawieniem rachunku korygującego jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 16 sierpnia 2016 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie określenia momentu uwzględnienia korekty przychodu w związku z wystawieniem rachunku korygującego.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:
Wnioskodawczyni jest osobą fizyczną prowadzącą działalność gospodarczą w zakresie usług stomatologicznych. Część świadczeń zdrowotnych w gabinecie jest finansowane przez NFZ na podstawie podpisanej umowy. Po zakończeniu każdego okresu rozliczeniowego Wnioskodawczyni przekazuje do NFZ raport statystyczny, tzn. szczegółową informację o ilości i rodzaju świadczeń wykonywanych na rzecz pacjentów posiadających ubezpieczenie zdrowotne NFZ. Po dokładnej weryfikacji przez system informatyczny NFZ sprawdzający zarówno PESEL, jak i umiejscowienie konkretnej usługi, NFZ zatwierdza świadczenia prawidłowe. Na podstawie zatwierdzonych świadczeń wysyłany jest do NFZ wniosek o zapłatę za prawidłowe świadczenia i po wygenerowaniu przez system informatyczny NFZ jest wystawiany rachunek.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty