Interpretacja indywidualna z dnia 23.08.2016, sygn. 1061-IPTPB3.4511.617.2016.1.IC, Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi, sygn. 1061-IPTPB3.4511.617.2016.1.IC
W zakresie skutków podatkowych wypłaty przez spółkę osobową przypadającego na Wnioskodawcę zysku.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613, z późn. zm.) oraz § 5 pkt 3 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643), Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 10 lipca 2016 r. (data wpływu 13 lipca 2016 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych wypłaty przez spółkę osobową przypadającego na Wnioskodawcę zysku jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 13 lipca 2016 r. został złożony osobiście wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych wypłaty przez spółkę osobową przypadającego na Wnioskodawcę zysku.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:
Wnioskodawca jest osobą fizyczną posiadającą status polskiego rezydenta podatkowego. Wnioskodawca będzie wspólnikiem spółki osobowej, tj. jawnej lub komandytowej (dalej: Spółka lub Spółka osobowa).
Możliwe, że w ramach prowadzonej przez siebie działalności Spółka nabędzie zarejestrowany znak towarowy w Polskim Urzędzie Patentowym. W ten sposób, nabyty znak towarowy będzie wykorzystywany do prowadzonej przez Spółkę działalności gospodarczej. Nabyty znak towarowy będzie amortyzowany przez Spółkę (wspólników Spółki), przy czym możliwe jest ustalenie odrębnych stawek amortyzacji dla celów amortyzacji podatkowej (dokonywanych na podstawie przepisów o podatku dochodowym) oraz dla amortyzacji bilansowej (dokonywanych na podstawie ustawy o rachunkowości). Opisana powyżej sytuacja, może również powstać w stosunku do innych środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych, które zostaną nabyte przez Spółkę w trakcie prowadzonej działalności.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty