Interpretacja indywidualna z dnia 04.08.2016, sygn. ILPP5/4512-1-161/16-4/AG, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP5/4512-1-161/16-4/AG
Podatek od towarów i usług w zakresie stawki podatku dla świadczonych usług montażu drzwi wewnętrznych wraz z ościeżnicami, wewnętrznych parapetów okiennych, paneli szklanych i drewnopodobnych.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613, z późn. zm.) oraz § 6 pkt 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Pana przedstawione we wniosku z dnia 27 maja 2016 r. (data wpływu 30 maja 2016 r.), uzupełnionym pismem z dnia 7 lipca 2016 r. (data wpływu 15 lipca 2016 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stawki podatku dla świadczonych usług montażu drzwi wewnętrznych wraz z ościeżnicami, wewnętrznych parapetów okiennych, paneli szklanych i drewnopodobnych jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 30 maja 2016 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stawki podatku dla świadczonych usług montażu drzwi wewnętrznych wraz z ościeżnicami, wewnętrznych parapetów okiennych, paneli szklanych i drewnopodobnych. Wniosek uzupełniono pismem z dnia 7 lipca 2016 r. (data wpływu 15 lipca 2016 r.) o informacje doprecyzowujące opis sprawy.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.
Wnioskodawca prowadzi działalność gospodarczą, polegającą na zaprojektowaniu i wykonywaniu trwałej zabudowy wnęk, otworów drzwiowych i innych powierzchni, poprzez trwałe ich połączenie ze ścianami. Dotyczy to takich elementów jak drzwi wewnętrzne wraz z ościeżnicami, wewnętrzne parapety okienne, panele szklane i drewnopodobne klejone do ścian, tworzące ich wykończenie. Zabudowy są wykonywane z materiałów wykonawcy. Montaż stałej zabudowy polega na wykonywaniu szeregu czynności, związanych z dopasowaniem montowanych elementów, przez zmianę kształtu i rozmiaru do indywidualnych potrzeb klientów. Trwałe połączenie z elementami konstrukcyjnymi budynku jest wykonywane za pomocą kotw, klejów i pianek montażowych, a następnie obrabiane gipsem i akrylem. Ich demontaż nie jest możliwy bez uszkodzenia ww. elementów lub elementów konstrukcyjnych budynku. Nie jest możliwe przestawienie takiej zabudowy. Prace te są wykonywane w budynkach i lokalach mieszkalnych objętych społecznym programem mieszkaniowym, zgodnie z definicją tego budownictwa, zawartą w art. 41 ust. 12a i 12b ustawy o VAT.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty