Interpretacja indywidualna z dnia 18.07.2016, sygn. ILPP3/4512-1-105/16-4/DC, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP3/4512-1-105/16-4/DC
Stawka podatku VAT dla robót budowlano-montażowych polegających na dobudowie kotłowni, robotach instalacyjno-montażowych urządzeń kotłowni oraz montażu komina stalowego.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613, z późn. zm.) oraz § 6 pkt 4.. rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki z o.o. przedstawione we wniosku z dnia 1 kwietnia 2016 r. (data wpływu 11 kwietnia 2016 r.) uzupełnionym pismem z dnia 20 czerwca 2016 r. (data wpływu 24 czerwca 2016 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stawki podatku VAT dla robót budowlano-montażowych polegających na dobudowie kotłowni, robotach instalacyjno-montażowych urządzeń kotłowni oraz montażu komina stalowego jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 11 kwietnia 2016 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stawki podatku VAT dla robót budowlano -montażowych polegających na dobudowie kotłowni, robotach instalacyjno-montażowych urządzeń kotłowni oraz montażu komina stalowego.
Wniosek uzupełniono pismem w dniu 24 czerwca 2016 r. w zakresie doprecyzowania opisu sprawy.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
Spółka z o.o. (dalej także jako Wnioskodawca) wykonuje roboty budowlane oraz montażowo-instalacyjne i specjalizuje się w budowie, remontach i modernizacjach kotłowni opalanych gazem, olejem opałowym, miałem węglowym i innymi paliwami. Obecnie Wnioskodawca przygotowuje się do przetargu na wykonanie kotłowni opalanej miałem węglowym dla budynku mieszkalnego należącego do wspólnoty mieszkaniowej. Kotłownia ma być dobudowana do budynku mieszkalnego i będzie zasilać w ciepło i ciepłą wodę użytkową mieszkańców tego budynku mieszkalnego. W ramach tego zakresu robót będzie wykonany również węzeł cieplny ze zbiornikami ciepłej wody użytkowej, który zostanie ulokowany w piwnicy budynku mieszkalnego i będzie połączony instalacjami z dobudowaną kotłownią. Budynek wspólnoty mieszkaniowej posiada 3 kondygnacje. Ściana budynku kotłowni będzie przylegać do ściany budynku mieszkalnego i będzie z nią posiadać wspólne obróbki dekarskie. Na ścianie szczytowej budynku mieszkalnego będzie montowany komin stalowy na potrzeby budowanej kotłowni. Wejście do kotłowni będzie osobne, a kotłownia z budynkiem mieszkalnym będzie połączona konstrukcją budowlaną, rurami i instalacjami grzewczymi i wodnymi. Kotłownia będzie zasilana z instalacji elektrycznej i wodociągowej istniejącego budynku mieszkalnego.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty