Interpretacja indywidualna z dnia 19.05.2016, sygn. ILPP5/4512-1-99/16-4/ZD, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP5/4512-1-99/16-4/ZD
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją projektu pn.: Wsparcie kształcenia zawodowego ().
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613, z późn. zm.) oraz § 6 pkt 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Powiatu przedstawione we wniosku z dnia 5 kwietnia 2016 r. (data wpływu 7 kwietnia 2016 r.), uzupełnionym pismem z dnia 9 maja 2016 r. (data wpływu 11 maja 2016 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją projektu pn.: Wsparcie kształcenia zawodowego () jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 7 kwietnia 2016 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego
w związku z realizacją projektu pn.: Wsparcie kształcenia zawodowego (). Wniosek uzupełniono w dniu 11 maja 2016 r. o pełnomocnictwo.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
Powiat w dniu 21 marca 2016 r. zawarł Umowę partnerską na realizację projektu pn.: ,,Wsparcie kształcenia zawodowego (), w celu wnioskowania o dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. Projekt będzie realizowany jako projekt systemowy. Partnerami projektu są powiaty i placówki kształcenia zawodowego, a liderem samorząd Województwa.
Celem projektu jest zapewnienie lepszych warunków kształcenia zawodowego poprzez wyposażenie i modernizację obiektów infrastruktury edukacyjnej. W ramach projektu Powiat planuje modernizację Centrum A. W ramach modernizacji przewidziano utworzenie i doposażenie Centrum B poprzez stworzenie pracowni mechaniki ogólnej, pracowni spawalni, pracowni obróbki plastycznej, pracowni mechaniki, ślusarni, pracowni obrabiarek konwencjonalnych, pracowni CNC oraz utworzenie pracowni mechaniki ogólnej, pracowni elektroniki, pracowni hotelarstwa i modernizację pracowni turystycznej. W ramach modernizacji przewidziano m.in.: wymianę instalacji elektrycznej, remont posadzek, malowanie, budowę ścianek działowych i wyburzenie ścianek działowych. W ramach doposażenia przewidziano zakup pomocy dydaktycznych do pracowni zawodowych (frezarki, tokarki, szlifierki, prasy hydrauliczne, oscyloskopy, stanowiska komputerowe, programy komputerowe, stanowiska egzaminacyjne, lada recepcyjna, zestawy narzędzi do prac elektrycznych oraz inne materiały, narzędzia i urządzenia niezbędne do praktycznej nauki zawodu). Przewidziane do modernizacji pomieszczenia w chwili obecnej pełnią funkcję sal lekcyjnych, pracowni zawodowych i magazynów Centrum A.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty