18.05.2016 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 18.05.2016, sygn. ILPP4/4512-1-83/16-2/BA, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP4/4512-1-83/16-2/BA

Dokumentacja uprawniająca do zastosowania preferencyjnej stawki podatku 0% w eksporcie towarów.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613, z późn. zm.) oraz § 6 pkt 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko SPÓŁKI przedstawione we wniosku z dnia 17 marca 2016 r. (data wpływu 23 marca 2016 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie dokumentacji uprawniającej do zastosowania preferencyjnej stawki podatku 0% w eksporcie towarów jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 23 marca 2016 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie dokumentacji uprawniającej do zastosowania preferencyjnej stawki podatku 0% w eksporcie towarów.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny oraz zdarzenie przyszłe.

Spółka jest producentem opakowań giętkich dla przemysłu. Wśród wytwarzanych przez Wnioskodawcę produktów wyróżnić można np. folie techniczne, opakowania konfekcjonowane, folie do automatów pakujących.

Spółka od wielu lat jest zarejestrowanym w Polsce czynnym podatnikiem VAT. Wnioskodawca posiada w Polsce siedzibę oraz stałe miejsce prowadzenia działalności. Spółka nie jest zarejestrowana na potrzeby podatku od wartości dodanej w żadnym innym państwie Unii Europejskiej.

Wnioskodawca dokonuje transakcji z B., tj. kontrahentem posiadającym siedzibę w Niemczech oraz zarejestrowanym w szczególności w tym kraju dla celów podatku od wartości dodanej (dalej: Kontrahent niemiecki). Kontrahent niemiecki nie posiada siedziby ani stałego miejsca prowadzenia działalności na terytorium Polski. Współpraca pomiędzy podmiotami polega na tym, iż Spółka wytworzone przez siebie wyroby gotowe sprzedaje na rzecz Kontrahenta niemieckiego. Przy tym Kontrahent niemiecki nabywa towary od Wnioskodawcy każdorazowo z intencją ich wywozu z Polski do kraju trzeciego, tj. poza terytorium Unii Europejskiej. Wyroby gotowe nabyte przez Kontrahenta niemieckiego od Spółki są bowiem następnie sprzedawane przez niego ostatecznym odbiorcom mającym siedzibę poza terytorium Polski. Przedmiotem sprawy są przypadki, gdy towary są zbywane przez Kontrahenta niemieckiego odbiorcom z Rosji (dalej: Klienci lub Klient).

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne