Interpretacja indywidualna z dnia 26.04.2016, sygn. ILPP4/4512-1-15/16-4/PR, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP4/4512-1-15/16-4/PR
Podatek od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku importu próbek.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613, z późn. zm.) oraz § 6 pkt 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 30 grudnia 2015 r. (data wpływu 11 stycznia 2016 r.) uzupełnionym pismem z dnia 29 marca 2016 r. (data wpływu 4 kwietnia 2016 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku importu próbek jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 11 stycznia 2016 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku importu próbek. Wniosek został uzupełniony pismem z dnia 29 marca 2016 r. (data wpływu 4 kwietnia 2016 r.) o doprecyzowanie opisu sprawy.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.
Spółka opracowuje nowe produkty bądź ulepsza już istniejące, począwszy od fazy koncepcyjnej, od pierwszej kreski, aż do powstania gotowego produktu.
W ramach całego działu X Spółka posiada m.in. prototypownię oraz laboratorium, w których testuje nowe rozwiązania w warunkach laboratoryjnych na sprzęcie badawczym. Spółka dokonuje zakupów większości komponentów od dostawców polskich, natomiast ze względów ekonomicznych współpracuje również z dwoma dostawcami chińskimi, którzy również współpracują ze Spółką przy opracowywaniu nowych produktów, technologii oraz poszczególnych rozwiązań.
Z tego względu, w szczególności w fazie prototypowej oraz podczas pętli korekcyjnej, Spółka otrzymuje wiele prototypów komponentów chińskich, które są testowane w laboratorium bądź to samodzielnie, bądź to w zabudowie w całym produkcie, lub poszczególnych podzespołach, aby osiągnąć optymalne parametry produktu. Próbki po przetestowaniu są niszczone w laboratorium bądź pojedyncze sztuki są archiwizowane w laboratorium jako sample do dalszych badań (ale taka sytuacja ma miejsce rzadko). W przypadku przeznaczenia produktów do dalszych testów ulegają one ostatecznie też zniszczeniu (po wykonaniu serii badań).
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty