Interpretacja indywidualna z dnia 18.04.2016, sygn. ILPP2/4512-1-194/16-2/EN, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP2/4512-1-194/16-2/EN
Podatek od towarów i usług w zakresie zwolnienia z obowiązku ewidencjonowania sprzedaży usług przy zastosowaniu kasy rejestrującej.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613, z późn. zm.) oraz § 6 pkt 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z 11 marca 2016 r. (data wpływu 16 marca 2016 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia z obowiązku ewidencjonowania sprzedaży usług przy zastosowaniu kasy rejestrującej jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 16 marca 2016 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia z obowiązku ewidencjonowania sprzedaży usług przy zastosowaniu kasy rejestrującej.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.
Wnioskodawca jest czynnym podatnikiem VAT. Przedmiotem działalności Zainteresowanego są usługi fizjoterapeutyczne. Usługi te świadczone są również osobom fizycznym nieprowadzącym działalności. Wszystkie czynności ewidencjonowane są na kasie fiskalnej.
Dodatkowo Wnioskodawca posiada serwis internetowy, z którego pacjenci mogą wyszukać w swojej okolicy specjalistę. Wśród klientów serwisu www są firmy jak i osoby fizyczne nieprowadzące działalności gospodarczej. Transakcje dokonywane są za pośrednictwem serwisu transakcyjnego A. Następnie wszystkie transakcje trafiają na firmowe konto bankowe w zbiorczej kwocie. W tym przypadku Wnioskodawca przechowuje dane oraz numery (ID) wpłaty klienta za pomocą panelu transakcyjnego. Zainteresowany nie będzie przyjmował gotówki fizycznie. Każda transakcja dokonywana za pomocą platformy umożliwiająca identyfikację klientów dokonujących zakupu usługi. Podatnik przechowuje dane identyfikacyjne klientów. Poza tym na żądanie każdego klienta wystawiany jest rachunek, faktura lub inny dowód sprzedaży. Kopie tych dokumentów przechowywane są przez Wnioskodawcę.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty