Interpretacja indywidualna z dnia 24.11.2016, sygn. 0461-ITPP2.4512.666.2016.1.PS, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. 0461-ITPP2.4512.666.2016.1.PS
Uznanie składników majątkowych i niemajątkowych za zorganizowaną część przedsiębiorstwa i wyłączenia z opodatkowania czynności ich wniesienia aportem do spółki.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613, z późn. zm.) oraz § 6 pkt 1 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 14 września 2016 r. (data wpływu 16 września 2016 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku opodatkowania zbycia składników majątkowych i niemajątkowych przedsiębiorstwa jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 16 września 2016 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku opodatkowania zbycia składników majątkowych i niemajątkowych przedsiębiorstwa.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
R. spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w M. (dalej: Spółka, Wnioskodawca) jest firmą inżynierską, oferującą kompleksową obsługę od projektowania, po produkcję, testy, badania NDT (badania nieniszczące), serwis oraz dostawę części zamiennych do systemów olejowych, paliwowych, wodnych, gazowych, a także wysokociśnieniowych układów hydrauliki i sterowania dla różnych gałęzi przemysłu.
Spółka jest polskim rezydentem podatkowym - podlega nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu na terytorium Polski. Spółka jest zarejestrowanym i czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług w Polsce.
W 2016 r. dokonana została wewnętrzna restrukturyzacja Spółki polegająca na tym, że jej przedsiębiorstwo podzielono na dwie części. Jedna z nich związana jest z prowadzeniem bieżącej, produkcyjnej działalności gospodarczej (dalej: Dział produkcyjny), druga powiązana została z obsługą działalności agencyjnej i rozwijaniem aktywności na tzw. rynkach potencjalnego wzrostu (Rosja, Iran, Indie, Chiny i USA) (dalej: Dział handlowy).
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty