26.07.2016 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 26.07.2016, sygn. ITPP1/4512-389/16/DM, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP1/4512-389/16/DM

Czy Wynagrodzenie stanowić będzie wynagrodzenie z tytułu usług zwolnionych z podatku od towarów i usług?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613 z późn. zm.) oraz § 6 pkt 1 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643), Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku wspólnym z dnia 30 maja 2016 r. (data wpływu 6 czerwca 2016 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku wynagrodzenia restrukturyzacyjnego jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 6 czerwca 2016 r. został złożony wniosek wspólny (ORD-WS) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku wynagrodzenia restrukturyzacyjnego.

W złożonym wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny i zdarzenia przyszłe.

Bank S.A. (zwany dalej Bankiem lub Wnioskodawcą) prowadzi działalność bankową m. in. poprzez sieć placówek własnych (oddziałów, filii, punktów obsługi klienta).

Bank planuje restrukturyzację swojej sieci dystrybucji polegającej na przekształceniu części swoich oddziałów w placówki partnerskie. Przedmiotowe placówki mają działać pod nazwą (logo) Banku, jednak będą prowadzone przez odrębne od Banku podmioty gospodarcze (Partnerzy). W większości przypadków podmioty te będą założone przez byłych pracowników Banku, choć możliwe jest także, że Partnerami będą podmioty, które obecnie świadczą usługi na rzecz Banku. Partnerzy przejmą od Banku placówki, w szczególności w drodze umowy podnajmu i dzierżawy, na podstawie których Bank udostępni Partnerom lokale w których prowadzić będą działalność oraz inne aktywa takie jak ruchomości, systemy informatyczne, sprzęt IT itp. Przejęcie pracowników odbędzie się na zasadach określonych w art. 23 (1) Kodeksu pracy.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne