Interpretacja indywidualna z dnia 30.11.2015, sygn. IPPP1/4512-965/15-2/MK, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP1/4512-965/15-2/MK
W zakresie uznania wydruku ze strony Ministerstwa Finansów Sprawdzenie statusu podmiotu w VAT za wystarczające dla spełnienia przesłanki zawartej w art. 89a ust. 2 pkt 3 lit. a.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r. poz. 613) oraz § 6 pkt 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r. poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 3 września 2015 r. (data wpływu 14 września 2015 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania wydruku ze strony Ministerstwa Finansów Sprawdzenie statusu podmiotu w VAT za wystarczające dla spełnienia przesłanki zawartej w art. 89a ust. 2 pkt 3 lit. a - jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 14 września 2015 r. wpłynął wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania wydruku ze strony Ministerstwa Finansów Sprawdzenie statusu podmiotu w VAT za wystarczające dla spełnienia przesłanki zawartej w art. 89a ust. 2 pkt 3 lit. a.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:
A. Polska Sp. z o. o. (dalej A. lub Spółka) jest podmiotem, którego głównym przedmiotem działalności jest sprzedaż i dystrybucja piwa. W związku z prowadzoną działalnością A. zawarł oraz będzie zawierał w przyszłości szereg umów z swoimi klientami na dostawę towarów oraz świadczenie usług. W ramach realizacji tych umów Spółka wystawia faktury, na których jest określony termin płatności. Dla każdego z kontrahentów termin płatności ustalany jest indywidualnie. Niestety nie wszystkie wierzytelności Spółki są płacone zgodnie z ustalonym terminem płatności na fakturze lub w umowie. Niektóre z nich Spółka klasyfikuje jako nieściągalne, a ich nieściągalność zostaje uprawdopodobniona.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty