Interpretacja indywidualna z dnia 24.11.2015, sygn. IPPP3/4512-678/15-5/ISZ, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP3/4512-678/15-5/ISZ
W zakresie opodatkowania zbycia przedsiębiorstwa
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613) oraz § 6 pkt 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z dnia 11 sierpnia 2015 r. (data wpływu 13 sierpnia 2015 r.), uzupełnionym w dniu 23 października 2015 r. (data wpływu 26 października 2015 r.) na wezwanie tut. Organu z dnia 13 października 2015 r. (skutecznie doręczone w dniu 19 października 2015 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania zbycia przedsiębiorstwa - jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 13 sierpnia 2015 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania zbycia przedsiębiorstwa.
Wniosek uzupełniony został w dniu 23 października 2015 r., na wezwanie Organu z dnia 13 października 2015 r.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:
Spółka wchodzi w skład grupy kapitałowej (dalej: Grupa), będącej liderem na rynku usług telematycznych i specjalizującej się w produkcji nowoczesnych urządzeń i aplikacji wspierających zarządzanie flotą samochodową. W ramach Grupy, Spółka odpowiada za prowadzenie działalności polegającej na rozwoju oferowanych przez Grupę produktów, realizując prace nad specjalistycznym oprogramowaniem używanym do świadczenia usług telematycznych (dalej: Oprogramowanie).
Niezależnie od powyższego, Spółka jest również odpowiedzialna za zarządzanie słowno-graficznymi znakami towarowymi (dalej: Znaki), pod którymi świadczone są usługi oferowane przez Grupę. Spółka posiada prawa ochronne do Znaków i udziela odpłatnych licencji na rzecz spółek z Grupy wykorzystujących Znaki w toku prowadzonej działalności gospodarczej. Poza prawami do Znaków i Oprogramowania, w skład majątku Spółki wchodzą również inne składniki majątkowe wykorzystywane w toku działalności gospodarczej prowadzonej przez Spółkę (sprzęt biurowy, know-how, wierzytelności z umów, dalej: Pozostałe Składniki), a także środki pieniężne na rachunku bankowym (dalej: Środki Pieniężne). Po stronie pasywów Spółka wykazuje zobowiązania wynikające z umów zawartych w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą (dalej: Zobowiązania).
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty