Interpretacja indywidualna z dnia 04.12.2015, sygn. IBPB-1-1/4510-110/15/EN, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPB-1-1/4510-110/15/EN
w zakresie ustalenia czy majątek przejmowany na skutek podziału przez wydzielenie przez Spółkę Przejmującą oraz majątek pozostający w Spółce Dzielonej będą stanowić zorganizowane części przedsiębiorstwa, a planowany podział nie spowoduje po stronie Spółki Dzielonej obowiązku rozpoznania przychodu podatkowego
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2015 r., poz. 613 ze zm.) oraz § 4 pkt 2 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. z 2015 r., poz. 643), Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z 15 września 2015 r. (data wpływu do tut. Biura 21 września 2015 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego, dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych, w zakresie ustalenia czy majątek przejmowany na skutek podziału przez wydzielenie przez Spółkę Przejmującą oraz majątek pozostający w Spółce Dzielonej będą stanowić zorganizowane części przedsiębiorstwa, a planowany podział nie spowoduje po stronie Spółki Dzielonej obowiązku rozpoznania przychodu podatkowego jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 21 września 2015 r. wpłynął do tut. Biura ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie, dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych, w zakresie ustalenia czy majątek przejmowany na skutek podziału przez wydzielenie przez Spółkę Przejmującą oraz majątek pozostający w Spółce Dzielonej będą stanowić zorganizowane części przedsiębiorstwa, a planowany podział nie spowoduje po stronie Spółki Dzielonej obowiązku rozpoznania przychodu podatkowego.
We wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:
Spółka akcyjna (dalej: Spółka lub Wnioskodawca) z siedzibą w X jest spółką kapitałową, w której Y (inna spółka akcyjna) i Z fundusz inwestycyjny (dalej: Fundusz) jest akcjonariuszem większościowym.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty