18.12.2015 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 18.12.2015, sygn. ILPP4/4512-1-335/15-4/IL, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP4/4512-1-335/15-4/IL

Momentu dokonania korekty w związku ze zmianą podstawy opodatkowania dostaw oraz obowiązku posiadania potwierdzenia odbioru faktury korygującej od nabywcy towarów.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613, z późn. zm.) oraz § 6 pkt 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 6 października 2015 r. (data wpływu 9 października 2015 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie momentu dokonania korekty w związku ze zmianą podstawy opodatkowania dostaw towarów oraz obowiązku posiadania potwierdzenia odbioru faktury korygującej od nabywcy towarów jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 9 października 2015 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie momentu dokonania korekty w związku ze zmianą podstawy opodatkowania dostaw towarów oraz obowiązku posiadania potwierdzenia odbioru faktury korygującej od nabywcy towarów.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Spółka A (dalej: Wnioskodawca) jest zarejestrowanym, czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług (dalej: VAT). Wnioskodawca prowadzi działalność gospodarczą w zakresie oddawania rzeczy do używania na podstawie umów leasingu. W ramach zawieranych umów Wnioskodawca świadczy usługi leasingu bądź dokonuje dostawy towarów (np. w ramach leasingu finansowego, a także po zakończeniu umowy leasingu operacyjnego). Przedmiotem leasingu mogą być urządzenia elektroniczne, wymienione w pozycjach od 28a do 28c załącznika nr 11 do ustawy o VAT, takie jak komputery przenośne, tablety, notebooki i laptopy, telefony komórkowe, w tym smartfony oraz konsole do gier wideo, czy też pozostałe urządzenia do gier zręcznościowych lub hazardowych z elektronicznym wyświetlaczem (dalej: Sprzęt elektroniczny lub Sprzęt). Wnioskodawca nabywa Sprzęt elektroniczny od czynnych, zarejestrowanych podatników VAT (dalej: Dostawcy). Dostawy Sprzętu (w ramach umów leasingu finansowego i sprzedaży po leasingu operacyjnym) są również dokonywane na rzecz zarejestrowanych, czynnych podatników VAT (dalej: Leasingobiorcy lub Korzystający).

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne