Interpretacja indywidualna z dnia 18.11.2015, sygn. ITPP3/4512-429/15/MD, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP3/4512-429/15/MD
Zasadności zastosowania udogodnień podatkowych związanych z korzystaniem z zagranicznego magazynu konsygnacyjnego.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613) § 6 pkt 1 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643), Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 17 sierpnia 2015 r. (data wpływu 24 sierpnia 2015 r.), uzupełnionym w dniu 9 listopada 2015 r. (data wpływu), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zasadności zastosowania udogodnień podatkowych związanych z korzystaniem z zagranicznego magazynu konsygnacyjnego jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 24 sierpnia 2015 r. został złożony ww. wniosek, uzupełniony w dniu 9 listopada 2015 r., o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zasadności zastosowania udogodnień podatkowych związanych z korzystaniem z zagranicznego magazynu konsygnacyjnego.
We wniosku oraz jego uzupełnieniu przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
Sp. z o.o. (dalej: Wnioskodawca) planuje dokonywanie dostaw produkowanych przez siebie towarów z terytorium Polski na terytorium innego państwa członkowskiego Unii Europejskiej (dalej: UE). Dostawa towarów odbywać się będzie na rzecz kontrahenta (dalej: Nabywca) prowadzącego działalność gospodarczą i zarejestrowanego dla potrzeb podatku od wartości dodanej w państwie członkowskim UE, na terytorium którego dokonywana będzie dostawa towarów. Wnioskodawca jest czynnym podatnikiem VAT. Dostawa towarów pomiędzy Wnioskodawcą a Nabywcą dokonywana będzie za pośrednictwem magazynu konsygnacyjnego położonego w państwie członkowskim UE, w którym działalność prowadzi Nabywca. Strony transakcji poprzez korzystanie z instytucji magazynu konsygnacyjnego, zamierzają przesunąć moment powstania obowiązku podatkowego w wewnątrzwspólnotowym obrocie towarem z chwili dokonania wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów na moment pobrania towaru z magazynu konsygnacyjnego przez Nabywcę. Dostawa towarów z magazynu konsygnacyjnego w ramach transakcji pomiędzy Wnioskodawcą a Nabywcą funkcjonować będzie na następujących zasadach:
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty