Interpretacja indywidualna z dnia 26.01.2015, sygn. ITPP1/443-1397/14/KM, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP1/443-1397/14/KM
Prawo do zwrotu różnicy kwoty podatku naliczonego.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749 z późn. zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 3 listopada 2014 r. (data wpływu 10 listopada 2014 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do zwrotu różnicy kwoty podatku naliczonego jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 10 listopada 2014 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do zwrotu różnicy kwoty podatku naliczonego.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.
Spółka prowadzi inwestycję, polegającą na budowie hali produkcyjno-magazynowej z zapleczem socjalno-biurowym. W związku z powyższym ponosi wydatki opodatkowane w postaci zakupu materiałów budowlanych i zakupu usług robót budowlanych. Wydatki te dokumentowane są fakturami VAT płatnymi przy kolejnych częściowych odbiorach robót. W ten sposób Spółka dokonuje nakładów na inwestycję, której efektem będzie środek stały w postaci wybudowanej hali magazynowo-biurowej. Tak rozumiana inwestycja zostanie następnie potraktowana i rozliczona w deklaracji VAT-7 jako zakup środka trwałego.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty